Plugins - Joinchat - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (213 entries)

note: translators: %s: Joinchat X (twitter) link.
en: Follow %s on 𝕏.
sv_SE: Följ %s på 𝕏.

en: Joinchat settings
sv_SE: Inställningar för Joinchat

en: Link
sv_SE: Länk

en: Links, Images and More
sv_SE: Länkar, bilder och mer

en: Strikethrough
sv_SE: Genomstruken

en: or
sv_SE: eller

en: Bold
sv_SE: Fet

en: Italic
sv_SE: Kursiv

en: Dynamic Variables
sv_SE: Dynamiska variabler

en: Dark
sv_SE: Mörk

en: Light
sv_SE: Ljus

en: Fixed image
sv_SE: Fixerad bild

en: Floating Button
sv_SE: Flytande knapp

en: Theme Style
sv_SE: Temastil

en: Icon
sv_SE: Ikon

en: show a random option
sv_SE: visa ett slumpmässigt alternativ

en: Random Text
sv_SE: Slumpmässig text

en: Horizontal Rule
sv_SE: Horisontell regel

en: Toggle with icon
sv_SE: Slå på/av med ikon

note: translators: %1$s: Translation Dashboard link, %2$s: String Translation link
en: Go to %1$s or %2$s
sv_SE: Gå till %1$s eller %2$s

en: String Translation
sv_SE: Strängöversättning

note: translators: %s: input for seconds delay
en: after %s seconds
sv_SE: efter %s sekunder

en: Auto Open
sv_SE: Öppna automatiskt

en: Only if "Call to Action" is defined.
sv_SE: Endast om ”Uppmaning till åtgärd” är definierad.

en: Suggested text:
sv_SE: Föreslagen text:

en: open WhatsApp
sv_SE: öppna WhatsApp

en: Privacy Policy Guide
sv_SE: Guide för integritetspolicy

en: Black Text
sv_SE: Svart text

en: White Text
sv_SE: Vit text

en: On Desktop
sv_SE: På stationär dator

en: show Chat Window
sv_SE: visa chattfönster

en: This feature requires the use of cookies
sv_SE: Denna funktion kräver användning av cookies

en: You can also use other triggers to show Chat Window
sv_SE: Du kan också använda andra utlösare för att visa chattfönster

en: Display QR code to scan with phone
sv_SE: Visa QR-kod för att skanna med telefon

note: translators: 1: attribute phone, 2: attribute message.
en: You can set <strong>custom phone and initial message</strong> with attributes %1$s and %2$s.
sv_SE: Du kan ställa in <strong>anpassad telefon och initialt meddelande</strong> med attributen %1$s och %2$s.

en: Claim Coupon
sv_SE: Gör anspråk på rabattkod

note: translators: %s: coupon discount.
en: 🔥 %s discount on Premium!
sv_SE: 🔥 %s rabatt på Premium!

[ctx: onboard]
en: Done!
sv_SE: Klart!

[ctx: onboard]
en: 👍 Perfect, we have just sent you an email to your account, visit your mailbox to confirm your subscription.
sv_SE: 👍 Perfekt, vi har precis skickat ett e-postmeddelande till ditt konto, besök din brevlåda för att bekräfta din prenumeration.

en: Your custom CSS...
sv_SE: Din anpassade CSS …

en: Fill with example code
sv_SE: Fyll med exempelkod

en: Can set delay in seconds, default is 0.
sv_SE: Kan ställa in fördröjning i sekunder, standard är 0.

en: Add-ons
sv_SE: Utökningar

en: View details
sv_SE: Visa detaljer

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Select All
sv_SE: Välj alla

en: Manage translations
sv_SE: Hantera översättningar

en: Go Premium
sv_SE: Skaffa premium

en: Preview
sv_SE: Förhandsgranska

en: Advanced Settings
sv_SE: Avancerade inställningar

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

[ctx: onboard]
en: 😖 Sorry, something went wrong.
sv_SE: 😖 Något gick fel.

[ctx: onboard]
en: No, thanks
sv_SE: Nej tack

[ctx: onboard]
en: I don't want a message
sv_SE: Jag vill inte ha ett meddelande

[ctx: onboard]
en: Continue with this text
sv_SE: Fortsätt med denna text

en: Help & Support
sv_SE: Hjälp och support

en: Clear on uninstall
sv_SE: Rensa vid avinstallation

[ctx: onboard]
en: Done, let's continue
sv_SE: Klar, fortsätt

en: Welcome to Joinchat
sv_SE: Välkommen till Joinchat

en: Settings are defined in the main language
sv_SE: Inställningarna är definierade på huvudspråket

en: Default site language
sv_SE: Webbplatsens standardspråk

en: All Joinchat settings will be removed
sv_SE: Alla Joinchat-inställningar kommer att tas bort.

[ctx: onboard]
en: 👌 OK, let's start.
sv_SE: 👌 Ok, låt oss börja.

en: go to Joinchat Settings
sv_SE: gå till Joinchat-inställningar

[ctx: onboard]
note: translators: %s: Terms of Use link.
en: I accept the <a href="%s" target="_blank">terms of use and privacy policy</a>
sv_SE: Jag accepterar <a href="%s" target="_blank">villkoren och integritetspolicyn</a>

[ctx: onboard]
en: 🥳 Great, <strong>Joinchat</strong> is up and running.
sv_SE: 🥳 Bra, <strong>Joinchat</strong> är uppe och körs.

[ctx: onboard]
en: OK, keep me posted
sv_SE: Ok, håll mig uppdaterad

en: Add your own CSS code here to customize the appearance of Joinchat.
sv_SE: Lägg till din egen CSS-kod här för att anpassa utseendet på Joinchat.

en: Enable only the features you need to optimize resource load and improve your user experience.
sv_SE: Aktivera endast de funktioner du behöver för att optimera resursinläsningen och förbättra din användarupplevelse.

note: translators: %s: premium url.
en: You can also buy <strong><a href="%s" target="_blank">Joinchat Premium</a></strong> with one year of support service included.
sv_SE: Du kan också köpa <strong><a href="%s" target="_blank">Joinchat Premium</a></strong> med ett års supporttjänst inkluderat.

note: translators: %s: CSS tricks link.
en: You can find examples and more tricks <a href="%s" target="_blank">here</a>.
sv_SE: Du kan hitta exempel och fler knep <a href="%s" target="_blank">här</a>.

[ctx: onboard]
en: Finally, do you want us to send you tips to improve conversion with <strong>Joinchat</strong>?
sv_SE: Slutligen, vill du att vi ska skicka dig tips för att förbättra konversation med <strong>Joinchat</strong>?

[ctx: onboard]
en: Please tell me your WhatsApp number
sv_SE: Vad är ditt WhatsApp-nummer?

en: In addition, you will receive specialized technical support to solve any questions or issues you may have.
sv_SE: Dessutom kommer du att få specialiserad teknisk support för att lösa eventuella frågor eller problem du kan ha.

[ctx: onboard]
en: Add the text for the first message that users will send you via WhatsApp.
sv_SE: Lägg till texten för det första meddelandet som användare kommer skicka dig via WhatsApp.

en: Exit the wizard and
sv_SE: Avsluta guiden och

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below:
sv_SE: Om du behöver komma åt installationsguiden igen, klicka på knappen nedan:

[ctx: onboard]
en: I don't want a CTA
sv_SE: Jag vill inte ha CTA

en: Add a contact button on the single product page.
sv_SE: Lägg till en kontaktknapp på den enskilda produktsidan.

en: Only when product has price
sv_SE: Endast när produkt har pris

en: After share links
sv_SE: Efter delningslänkar

en: After meta info
sv_SE: Efter metainformation

en: After short description
sv_SE: Efter kort beskrivning

en: After price
sv_SE: Efter pris

en: After title
sv_SE: Efter rubrik

en: The position may vary depending on the theme or some plugins, try until you find the best location
sv_SE: Positionen kan variera beroende på tema eller vissa tillägg, testa tills du hittar den bästa platsen

en: Test Number
sv_SE: Testnummer

en: Any element in your pages can be a chat trigger:
sv_SE: Vilket element som helst på dina sidor kan utlösa en chatt:

en: On click
sv_SE: Vid klick

en: On scroll (when element appears on screen)
sv_SE: Vid rullning (när element syns på skärm)

[ctx: block keyword]
en: phone
sv_SE: telefon

[ctx: block keyword]
en: contact
sv_SE: kontakt

en: Scan the code
sv_SE: Skanna koden

[ctx: block description]
en: WhatsApp contact button
sv_SE: Kontaktknapp för WhatsApp

[ctx: block title]
en: Joinchat Button
sv_SE: Joinchat-knapp

en: Conversion ID
sv_SE: Konverterings-ID

en: Conversion label
sv_SE: Etikett för konvertering

en: Ask for More Info
sv_SE: Be om mer information

en: Product Button
sv_SE: Produktknapp

en: Don't show
sv_SE: Visa inte

en: After "Additional information"
sv_SE: Efter ”Ytterligare information”

en: Opt-in
sv_SE: Tacka ja

en: After "Add To Cart" form
sv_SE: Efter formulär ”Lägg till i varukorg”

en: Before "Add To Cart" form
sv_SE: Före formulär ”Lägg till i varukorg”

en: -1 to display directly without animation
sv_SE: -1 för att visa direkt utan animering

en: is an example, double click to use it
sv_SE: är ett exempel, dubbelklicka för att använda det

en: Select the position of the button on the product page
sv_SE: Välj positionen för knappen på produktsidan

en: After "Add To Cart" button
sv_SE: Efter knappen ”Lägg till i varukorg”

en: Before "Add To Cart" button
sv_SE: Före knappen ”Lägg till i varukorg”

en: User approval is required to enable the contact button
sv_SE: Användarens godkännande är obligatoriskt för att aktivera kontaktknappen

en: Opt-in Text
sv_SE: Text för ”Tacka ja”

en: Google Ads Conversion
sv_SE: Google Ads-konvertering

en: Button Position
sv_SE: Knapposition

en: Go to settings
sv_SE: Gå till inställningar

en: You only need to add your WhatsApp number to contact with your users.
sv_SE: Du behöver bara lägga till ditt WhatsApp-nummer för att kontakta dina användare.

en: There are changes in fields that can be translated
sv_SE: Det finns förändringar i fält som kan översättas

en: Thank You
sv_SE: Tack

[ctx: Title in Elementor Finder]
en: General Settings
sv_SE: Allmänna inställningar

[ctx: Keywords in Elementor Finder]
en: woocommerce,shop,product
sv_SE: woocommerce, butik, produkt

[ctx: Title in Elementor Finder]
en: WooCommerce Settings
sv_SE: WooCommerce-inställningar

[ctx: Keywords in Elementor Finder]
en: visibility,show,hide
sv_SE: synlighet, visa, dölj

[ctx: Title in Elementor Finder]
en: Visibility Settings
sv_SE: Synlighetsinställningar

[ctx: Keywords in Elementor Finder]
en: settings,phone
sv_SE: inställningar, telefon

en: Joinchat settings page
sv_SE: Inställningssida för Joinchat

en: e.g.
sv_SE: t.ex

en: Contact us
sv_SE: Kontakta oss

en: Custom:
sv_SE: Anpassad:

en: Button Text
sv_SE: Knapptext

en: WhatsApp Logo
sv_SE: WhatsApp-logga

en: Header
sv_SE: Sidhuvud

en: Powered by Joinchat
sv_SE: Drivs med Joinchat

note: translators: 1: Joinchat, 2: Add review link.
en: Do you like %1$s? Please help us with a %2$s rating.
sv_SE: Gillar du %1$s? Hjälp oss med ett %2$s-betyg.

en: Short text shown next to button
sv_SE: Kort text visas bredvid knappen

en: Open Chat
sv_SE: Öppna chatt

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Theme Color
sv_SE: Temafärg

en: Visibility
sv_SE: Synlighet

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Triggers
sv_SE: Utlösare

en: Visibility Settings
sv_SE: Synlighetsinställningar

en: to show always.
sv_SE: för att alltid visas.

en: Joinchat Settings
sv_SE: Inställningar för Joinchat

en: If you like Joinchat 😍
sv_SE: Om du gillar Joinchat 😍

en: Add-on
sv_SE: Utökning

en: to leave it blank use
sv_SE: för att lämna det tomt använd

en: Can use vars
sv_SE: Kan använda variabler

en: Dark Mode
sv_SE: Mörkt läge

en: Auto (detects device dark mode)
sv_SE: Auto (upptäcker enhets mörka läge)

note: translators: %s: Add review link.
en: Please leave us a %s rating. We'll thank you.
sv_SE: Ge oss gärna ett %s-betyg. Vi kommer tacka dig.

en: Message for Products
sv_SE: Meddelande för produkter

en: Define a text for your products to encourage customers to contact
sv_SE: Definiera en text för dina produkter för att uppmuntra kunderna att ta kontakt

en: Define a text for your products on sale to encourage customers to contact
sv_SE: Definiera en text för dina produkter på rea för att uppmuntra kunder att ta kontakt

en: You can introduce yourself, offer help or even make promotions to your users.
sv_SE: Du kan presentera dig själv, erbjuda hjälp eller till och med göra kampanjer till dina användare.

en: Call to Action for Products on Sale
sv_SE: Uppmaning till åtgärd för produkter på rea

en: Call to Action for Products
sv_SE: Uppmaning till åtgärd för produkter

en: For the <strong>Call to Action for Products on Sale</strong>, you can also use:
sv_SE: För <strong>”Uppmaning till åtgärd” för produkter på rea</strong> kan du också använda:

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Use image
sv_SE: Använd bild

en: Select button image
sv_SE: Välj knappbild

en: Select an image
sv_SE: Välj en bild

en: Tooltip
sv_SE: Inforuta

en: Image
sv_SE: Bild

en: 💬 Need help?
sv_SE: 💬 Behöver du hjälp?

en: Open chat
sv_SE: Öppna chatt

en: Product Name
sv_SE: Produktnamn

en: Page Title
sv_SE: Sidrubrik

en: Show Help
sv_SE: Visa hjälp

en: *Hi {SITE}!*
    I have a question about *{PRODUCT} ({SKU})*
sv_SE: *Hej {SITE}!*
    Jag har en fråga om *{PRODUCT} ({SKU})*

note: translators: %s: Joinchat page link.
en: Subscribe to our newsletter and visit our blog at %s.
sv_SE: Prenumerera på vårt nyhetsbrev och besök vår blogg på %s.

en: <strong>WooCommerce</strong>, in product pages you can also use:
sv_SE: <strong>WooCommerce</strong>, på produktsidor kan du också använda:

en: You can use dynamic variables that will be replaced by the values of the page the user visits:
sv_SE: Du kan använda dynamiska variabler som kommer att ersättas med värdena på sidan som användaren besöker:

en: You can define other different texts for the Chat Window on the product pages.
sv_SE: Du kan definiera andra olika texter för chattfönstret på produktsidorna.

en: Product Chat Window
sv_SE: Fönster för produktchatt

en: You can use vars
sv_SE: Du kan använda variabler

note: Description of the plugin
en: Connects a WordPress chat with WhatsApp. The best solution for marketing and support. Stop losing customers and increase your sales.
sv_SE: Ansluter en WordPress-chatt med WhatsApp. Den bästa lösningen för marknadsföring och support. Sluta tappa kunder och öka din försäljning.

en: seconds
sv_SE: sekunder

en: Button
sv_SE: Knapp

en: Chat Window
sv_SE: Chattfönster

en: Button Delay
sv_SE: Knappfördröjning

en: Time since the page is opened until the button is displayed
sv_SE: Tid sedan sidan öppnas tills knappen visas

en: Default visibility
sv_SE: Standardsynlighet

en: Inherit
sv_SE: Ärv

en: Hide
sv_SE: Dölj

en: Show
sv_SE: Visa

en: Advanced
sv_SE: Avancerat

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Custom Post Types
sv_SE: Anpassade inläggstyper

en: My Account
sv_SE: Mitt konto

en: Checkout
sv_SE: Kassa

en: Cart
sv_SE: Varukorg

en: Product Page
sv_SE: Produktsida

en: Shop
sv_SE: Butik

en: Post
sv_SE: Inlägg

en: Page
sv_SE: Sida

en: Author Archives
sv_SE: Författararkiv

en: Date Archives
sv_SE: Datumarkiv

en: Archives
sv_SE: Arkiv

en: Search Results
sv_SE: Sökresultat

en: 404 Page
sv_SE: 404-sida

en: Blog Page
sv_SE: Bloggsida

en: Front Page
sv_SE: Startsida

en: Restore default visibility
sv_SE: Återställ standardsynlighet

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Hi *{SITE}*! I need more info about {TITLE} {URL}
sv_SE: Hej *{SITE}*! Jag behöver mer info om {TITLE} {URL}

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Right
sv_SE: Höger

en: Position on Screen
sv_SE: Position på skärm

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings saved
sv_SE: Inställningar sparade

en: Call to Action
sv_SE: Uppmaning till åtgärd

en: Mobile Only
sv_SE: Endast mobil

en: Telephone
sv_SE: Telefon

en: Only display the button on mobile devices
sv_SE: Visa endast knappen på mobila enheter
