Plugins - - en to fi translation catalogue (209 entries)

en: %s integration
fi: %s palveluliitos

en: (empty)
fi: (tyhjä)

en: (recommended)
fi: (suositeltu)

en: API Key
fi: API-avain

en: API Settings
fi: Rajapinta/API-asetukset

en: Above Element
fi: Elementin yläpuolella

en: Add dynamic form variable
fi: Lisää dynaaminen lomakkeen muuttuja

en: Add list fields to any of your selected lists.
fi: Lisää listan kenttiä mihin tahansa valitsemaasi listaan.

en: Add more fields
fi: Lisää kenttiä

en: Add new form
fi: Lisää uusi lomake

en: Add to form
fi: Lisää lomakkeeseen

en: Add-ons
fi: Laajennukset

en: After billing details
fi: Laskutustietojen alla

en: After customer details
fi: Asiakkaan tietojen jälkeen

en: After shipping details
fi: Toimitustietojen jälkeen

en: Allow us to anonymously track how this plugin is used to help us make it better fit your needs.
fi: Anna meille lupa nimettömästi seurata kuinka tätä lisäosaa käytetään. Näin voimme kehittää sitä paremmin palvelemaan tarpeitasi.

en: Already subscribed
fi: On jo tilattu

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Are you enjoying this plugin? The Premium add-on unlocks several powerful features. <a href="%s">Find out about all benefits now</a>.
fi: Nautitko tästä lisäosasta? Maksullinen laajennus sallii käyttää useita tehokkaita ominaisuuksia. <a href="%s">Tutustu nyt kaikkiin ominaisuuksiin</a>.

en: Basic
fi: Perustyyli

en: Before submit button
fi: Ennen lähetä painiketta

en: Below Element
fi: Elementin alapuolella

en: Blue Theme
fi: Sininen teema

en: CONNECTED
fi: YHDISTETTY

en: Checkbox label text
fi: Valintaruudun nimen teksti

en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

en: Choice type
fi: Valinnan laji

en: Choices
fi: Valinnat

en: City
fi: Kaupunki/postitoimipaikka

en: Click on the name of an integration to edit all settings specific to that integration.
fi: Kun haluat muokata tietyn palveluliitoksen asetuksia, napsauta liitoksen nimeä.

en: Clicking the following links will take you to the right screen.
fi: Seuraavien linkkien painaminen siirtää oikealle näytölle.

en: Close
fi: Sulje

en: Configure this integration
fi: Muokkaa tätä liitosta

en: Country
fi: Maa

en: Dark Theme
fi: Tumma teema

en: Data from the URL or a submitted form.
fi: Tiedot verkko-osoitteesta/URL tai lähetetystä lomakkeesta.

en: Debug Log
fi: Testaustilan loki

en: Default Value
fi: Oletusarvo

en: Default sign-up form
fi: Liittymislomake, oletus

en: Description
fi: Seloste

en: Dismiss this notice.
fi: Unohda tämä ilmoitus.

en: Do you want to create more than one form? Our Premium add-on does just that! <a href="%s">Have a look at all Premium benefits</a>.
fi: Haluatko luoda useamman kuin yhden lomakkeen? Maksullinen lisäosa on sitä varten! <a href="%s">Tutustu nyt kaikkiin Premium-version etuihin</a>.

en: Documentation
fi: Ohjeistus

en: Double opt-in?
fi: Varmennettu liittyminen?

en: Dropdown
fi: Pudotusvalikko

en: Edit Form
fi: Muokkaa lomaketta

en: Edit list fields for
fi: Muokkaa listakenttiä tällä

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Empty Log
fi: Tyhjennä loki

en: Enable the %s integration? This will add a sign-up checkbox to the form.
fi: Ota käyttöön %s-liitos? Tämä lisää lomakkeeseen valintaruudun liittymistä varten.

en: Enabled?
fi: Käytössä?

en: Enter form title here
fi: Kirjoita lomakkeen otsikko tähän

en: Enter the HTML code for your form fields..
fi: Kirjoita lomakkeen kentille HTML-koodit.

en: Enter the title of your sign-up form
fi: Kirjoita liittymislomakkeen otsikko

en: Enter your form title..
fi: Kirjoita lomakkeen otsikko.

en: Errors & warnings only
fi: Vain virheet & varoitukset

en: Everything
fi: Kaikki

en: Example: %s
fi: Esimerkki: %s

en: Field label
fi: Kentän nimi

en: Field type
fi: Kentän laji

en: Fields
fi: Kentät

en: Filter..
fi: Suodata..

en: Form
fi: Lomake

en: Form Appearance
fi: Lomakkeen ulkoasu

en: Form Fields
fi: Lomakkeen kentät

en: Form Messages
fi: Lomakkeen viestit

en: Form Settings
fi: Lomakkeen asetukset

en: Form Style
fi: Lomakkeen tyyli

en: Form Themes
fi: Lomakkeen teemat

en: Form action
fi: Lomakkeen toiminto

en: Form behaviour
fi: Lomakkeen toiminta

en: Form fields
fi: Lomakkeen kentät

en: Form not found.
fi: Lomaketta ei löytynyt.

en: Form preview
fi: Lomakkeen esikatselu

en: Form variables
fi: Lomakkeen muuttujat

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Found a bug? Please <a href="%s">open an issue on GitHub</a>.
fi: Löysitkö 'bugin'/virheen? Ilmoita siitä <a href="%s">GitHub-palvelussa</a>.

en: Frequently Asked Questions
fi: Usein kysytyt kysymykset

en: General error
fi: Yleinen virhe

en: Get your API key here.
fi: Saat API-avaimen täältä

en: Given email address is already subscribed, thank you!
fi: Tällä sähköpostiosoitteella on jo tilattu, kiitos!

en: Given email address is not subscribed.
fi: Tällä sähköpostiosoitteella ei ole tilausta.

en: Go back
fi: Siirry takaisin

en: Green Theme
fi: Vihreä teema

en: HTML tags like %s are allowed in the label text.
fi: HTML tägit kuten %s sallitaan nimen/tunnuksen tekstissä.

en: HTML tags like %s are allowed in the message fields.
fi: HTML tägit kuten %s sallitaan viestikentissä.

en: Here's how:
fi: Teet sen näin:

en: Hide form after a successful sign-up?
fi: Piilota lomake onnistuneen tilaamisen jälkeen?

en: ID
fi: ID/tunnus

en: If you want to load some default CSS styles, select "basic formatting styles" or choose one of the color themes
fi: Jos haluat ladata jonkun CSS-oletustyylin, valitse "perustyyli" tai valitse joku värillisistä teemoista

en: If your answer can not be found in the resources listed above, please use the <a href="%s">support forums on WordPress.org</a>.
fi: Jos et löydä vastausta alla olevasta tukiaineistosta, käytä <a href="%s">WordPress.org-sivuston tukifoorumeita</a>.

en: Implicit?
fi: Tilaajaksi kysymättä?

en: Inherit from %s theme
fi: Noudata %s teeman tyyliä

en: Initial value
fi: Alussa arvo

en: Integrations
fi: Palveluliitokset

en: Invalid email address
fi: Sähköpostiosoite ei kelpaa

en: Is this field required?
fi: Vaaditaanko tämä kenttä?

en: Knowledge Base
fi: Tietämyskanta

en: Leave empty or enter <code>0</code> for no redirect. Otherwise, use complete (absolute) URLs, including <code>http://</code>.
fi: Kun haluat että edelleenohjausta ei tehdä, jätä tyhjäksi tai kirjoita <code>0</code>. Muussa tapauksessa, käytä täydellistä (absoluuttista) verkko-osoitetta/URL, mukaan lukien <code>http://</code>.

en: Light Theme
fi: Vaalea teema

en: List Name
fi: Listan nimi

en: List choice
fi: Valinta listassa

en: Lists this form subscribes to
fi: Tämä lomake on liitetty näihin listoihin

en: Load some default CSS?
fi: Lataa oletus CSS-muotoilu?

en: Log file is not writable.
fi: Lokitiedostoon ei voi kirjoittaa.

en: Log successfully emptied.
fi: Loki tyhjennetty.

en: Looking for help?
fi: Etsitkö apua?

en: Max
fi: Maksimi

en: Messages
fi: Viestit

en: Min
fi: Minimi

en: NOT CONNECTED
fi: EI YHDISTETTY

en: Name
fi: Nimi

en: Newsletter
fi: Uutiskirje

en: No
fi: Ei

en: No list selected
fi: Valitse lista

en: Not subscribed
fi: Ei tilannut

en: Nothing here. Which means there are no errors!
fi: Tyhjää. Joka tarkoittaa, että ei ole virheitä!

en: Once a month
fi: Kerran kuukaudessa

en: Oops. Something went wrong. Please try again later.
fi: Oho. Ei onnistunut. Yritä myöhemmin uudelleen, ole hyvä.

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Order #%d
fi: Järjestä #%d

en: Other
fi: Muut

en: Other Settings
fi: Muita asetuksia

en: Placeholder
fi: Paikanvaraus

en: Please fill in the required fields.
fi: Täytä vaaditut kentät.

en: Please provide a valid email address.
fi: Kirjoita kelvollinen sähköpostiosoite, ole hyvä.

en: Please select at least one list.
fi: Valitse vähintään yksi lista, ole hyvä.

en: Position
fi: Asemointi

en: Pre-check the checkbox?
fi: Valintaruudun esivalinta?

en: Preselect
fi: Esivalinta

en: Property of the current page or post.
fi: Nykyisen sivun tai artikkelin ominaisuus.

en: Radio buttons
fi: Valintanapit

en: Read more about common connectivity issues.
fi: Lisätietoja yleisistä yhdistämiseen liittyvistä asioista.

en: Red Theme
fi: Punainen teema

en: Redirect to URL after successful sign-ups
fi: Edelleenohjaa verkko-osoitteeseen/URL onnistuneen tilauksen jälkeen.

en: Remove
fi: Poista

en: Replace interest groups?
fi: Korvaa (aihe)ryhmät?

en: Replaced with the form response (error or success messages).
fi: Korvataan lomakkeen vastauksella (virhe- tai onnistuminen viestit).

en: Replaced with the number of subscribers on the selected list(s)
fi: Korvataan tilaajien lukumäärällä valitu(i)ssa listassa/listoissa.

en: Required field missing
fi: Tarpeellinen kenttä puuttuu

en: Right now, the plugin is configured to only log errors and warnings.
fi: Lisäosa on määritetty kirjaamaan lokiin vain virheet ja varoitukset.

en: Right of Element
fi: Elementin oikealla puolella

en: Select "no" if you want to add the selected interests to any previously selected interests when updating a subscriber.
fi: Kun päivitetään tilaajaa: valitse "ei" jos haluat lisätä valitut ryhmät aiemmin valittuihin ryhmiin.

en: Select "yes" if the checkbox appears in a weird place.
fi: Valitse kyllä, jos valintaruutu on oudossa paikassa.

en: Select "yes" if the checkbox should be pre-checked.
fi: Valitse "kyllä" jos valintaruutu esivalitaan.

en: Select "yes" if you want people to confirm their email address before being subscribed (recommended)
fi: Valitse "kyllä" jos haluat henkilöiden vahvistavan sähköpostiosoitteensa ennen kuin he ovat tilaajia (suositus)

en: Select "yes" if you want to update existing subscribers with the data that is sent.
fi: Valitse "kyllä" jos haluat päivittää nykyisten tilaajien tietoja lähetetyillä tiedoilla.

en: Select "yes" to hide the form fields after a successful sign-up.
fi: Valitse "kyllä" kun haluat piilottaa lomakkeen onnistuneen tilaamisen jälkeen.

en: Select the form to show
fi: Valitse näytettävä lomake

en: Select the list(s) to which people who check the checkbox should be subscribed.
fi: Valitse lista(t) johon valintaruudun valinneet liitetetään tilaajina.

en: Select the list(s) to which people who submit this form should be subscribed.
fi: Valitse lista(t) johon tämän lomakkeen lähettäneet liitetetään tilaajina.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Sign me up for the newsletter!
fi: Liitä minut uutiskirjeen tilaajaksi!

en: Sign up
fi: Tilaa

en: State
fi: Lääni

en: Status
fi: Tila

en: Street Address
fi: Osoite

en: Submit button
fi: Lähetä painike

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Subscribe to our newsletter.
fi: Tilaa uutiskirjeemme.

en: Subscribers
fi: Tilaajia

en: Successfully subscribed
fi: Tilaaminen onnistui

en: Text to prefill this field with.
fi: Teksti jolla kenttä esitäytetään.

en: Text to show when field has no value.
fi: Teksti joka näytetään kun kenttä on tyhjä.

en: Thank you, your sign-up request was successful! Please check your email inbox to confirm.
fi: Kiitos, liittyminen onnistui! Katso sähköpostistasi saapuneet viestit ja vahvista liittyminen.

en: The URL of the page.
fi: Sivun verkko-osoite/URL.

en: The current date. Example: %s.
fi: Päiväys nyt. Esimerkki: %s.

en: The current time. Example: %s.
fi: Aika nyt. Esimerkki: %s.

en: The email address of the current visitor (if known).
fi: Nykyisen vierailijan sähköpostiosoite (jos tiedossa).

en: The following list of variables can be used to <a href="%s">add some dynamic content to your form or success and error messages</a>.
fi: Alla olevan listan muuttujilla saadaan lomakkeeseen <a href="%s">lisättyä dynaamista sisältöä tai onnistumis- tai virheviestejä</a>.

en: The path of the page.
fi: Sivun polku.

en: The property of the currently logged-in user.
fi: Kirjautuneen käyttäjän tieto (property).

en: The site's language. Example: %s.
fi: Sivuston kieli. Esimerkki: %s.

en: The table below shows all available integrations.
fi: Alla olevassa taulukossa on kaikki saatavilla olevat palveluliitokset.

en: The text that shows when a general error occured.
fi: Teksti joka näytetään kun on tapahtunut yleinen virhe.

en: The text that shows when a required field for the selected list(s) is missing.
fi: Teksti joka näytetään kun valitussa listassa/listoissa vaadittava kenttä puuttuu.

en: The text that shows when an email address is successfully subscribed to the selected list(s).
fi: Teksti joka näytetään kun sähköpostiosoite lisättiin onnistuneesti valittuun listaan/listoihin.

en: The text that shows when an invalid email address is given.
fi: Teksti joka näytetään kun on annettu epäkelpo sähköpostiosoite.

en: The text that shows when the given email is already subscribed to the selected list(s).
fi: Teksti joka näytetään kun annettu sähköpostiosoite on jo tilaajana listassa/listoissa.

en: The visitor's IP address. Example: %s.
fi: Vierailijan IP-osoite. Esimerkki: %s.

en: There is no form with ID %d, perhaps it was deleted?
fi: %s tunnuksella/ID ei ole lomaketta. Ehkä se on poistettu?

en: This allows you to personalise your form or response messages.
fi: Tällä voit mukauttaa lomakkeen tai vastausviestit haluamallasi tavalla.

en: This field will allow your visitors to choose a list to subscribe to.
fi: Vierailijat voivat tämän kentän avulla valita postituslitan johon he liittyvät.

en: This field will allow your visitors to choose whether they would like to subscribe or unsubscribe
fi: Vierailijat voivat tämän kentän avulla valita haluavatko he tilata vai perua tilaus.

en: This is what we track.
fi: Näitä asioita seuraamme.

en: Title:
fi: Otsikko:

en: To get a custom integration to work, include the following HTML in the form you are trying to integrate with.
fi: Lisää seuraava HTML lomakkeeseen johon yrität luoda liitoksen. Näin saat oman/mukautetun liitoksen toimimaan.

en: To integrate with Contact Form 7, configure the settings below and then add %s to your CF7 form mark-up.
fi: Kun haluat liitoksen Contact Form 7 -lisäosaan, tee alla olevat määritykset ja lisää sitten %s CF7 lomakkeeseen.

en: Unsubscribed
fi: Tilaus peruttu

en: Update existing subscribers?
fi: Päivitä nykyiset tilaajat?

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Upgrade to Premium
fi: Päivitä maksulliseen Premium-versioon

en: Usage Tracking
fi: Käytön seuranta

en: Use double opt-in?
fi: Varmennettu liittyminen?

en: Use the shortcode %s to display this form inside a post, page or text widget.
fi: %s-lyhytkoodin avulla voit näyttää tämän lomakkeen artikkelin-, sivun- tai teksti vimpaimen sisällä.

en: Value
fi: Arvo

en: Want to customize the style of your form? <a href="%s">Try our Styles Builder</a> & edit the look of your forms with just a few clicks.
fi: Haluatko mukautetun tyylin lomakkeelle? <a href="%s">Kokeile Tyylien rakentajaa</a> ja voit muokata lomakkeiden ulkonäköä muutamalla klikkauksella.

en: We have some resources available to help you in the right direction.
fi: Meillä on jotain tukiaineistoa joka voi auttaa oikeaan suuntaan.

en: What does this do?
fi: Mitä tämä tarkoittaa?

en: What is the name of this form?
fi: Mikä on tämän lomakkeen nimi?

en: When offering a list choice, this is the text that shows when no lists were selected.
fi: Kun tarjotaan listan valinta, tämä teksti näytetään kun mitään listaa ei ole valittu.

en: When using the unsubscribe method, this is the text that shows when the given email address is not on the selected list(s).
fi: Kun tilauksen peruminen menetelmä on käytössä, tämä teksti näytetään kun annettu sähköpostiosoite ei ole valitun listan/listojen tilaajien joukossa.

en: When using the unsubscribe method, this is the text that shows when the given email address is successfully unsubscribed from the selected list(s).
fi: Kun tilauksen peruminen menetelmä on käytössä, tämä teksti näytetään kun annettu sähköpostiosoite on onnistuneesti poistettu valitun listan/listojen tilaajien joukosta.

en: Wrap in paragraph tags?
fi: Kappale tägien (<p></p>) väliin?

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are here:
fi: Olet tässä:

en: You were successfully unsubscribed.
fi: Tilaus on peruttu.

en: Your email address
fi: Sähköpostiosoite

en: ZIP
fi: Postinumero
