Plugins - Polylang - Stable (latest release) - en to el_GR translation catalogue (584 entries)

en: Missing post ID
el_GR: Λείπει το ID άρθρου

en: Some themes or plugins may not be fully compatible with the language defined by domains.
el_GR: Ορισμένα θέματα ή πρόσθετα ενδέχεται να μην είναι πλήρως συμβατά με τη γλώσσα που ορίζεται από τους τομείς (domains).

en: Please enter your license keys:
el_GR: Εισαγάγετε τα κλειδιά άδειας χρήσης:

note: translators: %s is a URL slug: `/language/`.
en: Keep %s in pretty permalinks
el_GR: Διατήρηση %s στους φιλικούς μόνιμους συνδέσμους

note: translators: %s is a URL slug: `/language/`.
en: Remove %s in pretty permalinks
el_GR: Αφαίρεση %s σε φιλικούς μόνιμους συνδέσμους

en: Sorry, you are not allowed to edit options.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν σας επιτρέπεται να τροποποιήσετε τις επιλογές.

en: Invalid language identifier
el_GR: Εσφαλμένο αναγνωριστικό γλώσσας

en: Invalid language slug
el_GR: Εσφαλμένο σύντομο όνομα γλώσσας

en: Invalid language ID
el_GR: Εσφαλμένο ID γλώσσας.

en: The locale is invalid.
el_GR: Η τοπικότητα είναι λανθασμένη.

en: Number of items of this type of content in this language.
el_GR: Αριθμός στοιχείων αυτού του τύπου περιεχομένου σε αυτήν τη γλώσσα.

note: translators: %s is the name of the term property (`term_id` or `term_taxonomy_id`).
en: The %s of the language term for this translatable entity.
el_GR: Το %s του όρου γλώσσας για αυτήν τη μεταφράσιμη οντότητα.

en: Tells whether the default category must be created when creating a new language.
el_GR: Ενημερώνει αν η προεπιλεγμένη κατηγορία πρέπει να δημιουργηθεί κατά τη δημιουργία μιας νέας γλώσσας.

en: Language properties.
el_GR: Ιδιότητες γλώσσας.

en: List of language locale fallbacks.
el_GR: Λίστα εναλλακτικών τοπικών ρυθμίσεων γλώσσας.

en: Identifier of the page for posts in this language.
el_GR: Το αναγνωριστικό της σελίδας για τα άρθρα σε αυτήν τη γλώσσα.

en: Page on front ID in this language.
el_GR: Η πρώτη σελίδα με ID σε αυτή την γλώσσα.

en: Host for this language.
el_GR: Φιλοξενητής για αυτήν τη γλώσσα.

en: Search URL in this language.
el_GR: Αναζήτηση URL σε αυτή την γλώσσα.

en: Home URL in this language.
el_GR: Διεύθυνση URL αρχικής σελίδας σε αυτήν τη γλώσσα.

en: Tells whether the language is active.
el_GR: Ενημερώνει εάν η γλώσσα είναι ενεργή.

en: Tells whether the language is the default one.
el_GR: Ενημερώνει εάν η γλώσσα είναι η προεπιλεγμένη.

en: HTML tag for the custom flag.
el_GR: Ετικέτα HTML για την προσαρμοσμένη σημαία.

en: Custom flag URL.
el_GR: Διεύθυνση URL προσαρμοσμένης σημαίας.

en: HTML tag for the flag.
el_GR: Ετικέτα HTML για αυτή την σημαία.

en: Flag URL.
el_GR: URL σημαίας.

en: Flag code corresponding to ISO 3166-1 (for example: us for the United States flag).
el_GR: Κωδικός σημαίας που αντιστοιχεί στο ISO 3166-1 (για παράδειγμα: us για τη σημαία των Ηνωμένων Πολιτειών).

en: Position of the language in the language switcher.
el_GR: Θέση της γλώσσας στον διακόπτη γλώσσας.

note: translators: %s is a value.
en: Text direction. %s for right-to-left.
el_GR: Κατεύθυνση κειμένου. %s για τα δεξιά προς τα αριστερά.

en: Facebook Locale for the language (for example: en_US).
el_GR: Τοπικότητα Facebook για τη γλώσσα (για παράδειγμα: en_US).

en: W3C Locale for the language (for example: en-US).
el_GR: W3C Τοπικότητα για τη γλώσσα (για παράδειγμα: en-US).

en: WordPress Locale for the language (for example: en_US).
el_GR: Τοπικοποίηση WordPress για τη γλώσσα (για παράδειγμα: en_US).

en: Sorry, you are not allowed to delete this language.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν σας επιτρέπεται να διαγράψετε αυτήν τη γλώσσα.

en: Sorry, you are not allowed to edit this language.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν επιτρέπεται να τροποποιήσετε αυτήν τη γλώσσα.

en: Sorry, you are not allowed to create a language.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν σας επιτρέπεται να δημιουργήσετε γλώσσα.

en: Sorry, you are not allowed to edit languages.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν σας επιτρέπεται να επεξεργαστείτε τις γλώσσες.

en: Cannot create existing language.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία υπάρχουσας γλώσσας.

en: Language code - preferably 2-letters ISO 639-1 (for example: en).
el_GR: Κωδικός γλώσσας - κατά προτίμηση 2-γράμματα ISO 639-1 (για παράδειγμα: en).

en: Unique identifier for the language.
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό για την γλώσσα.

en: Empty Term.
el_GR: Κενός Όρος.

en: Language taxonomy properties for terms.
el_GR: Ιδιότητες γλώσσας ταξινομίας για όρους.

en: Invalid post ID.
el_GR: Λανθασμένο ID άρθρου.

en: Language taxonomy properties for post types.
el_GR: Ιδιότητες γλώσσας ταξινομίας για τούς τύπους δημοσιεύσεων.

note: translators: %s is the name of a database table.
en: Language taxonomy properties for table %s.
el_GR: Ιδιότητες γλώσσας ταξινομίας για τον πίνακα %s.

en: Polylang options
el_GR: Επιλογές Polylang

note: translators: %s is a list of option names.
en: Unknown option keys %s.
el_GR: Άγνωστα κλειδιά επιλογής %s.

note: translators: %s is an option name. translators: %s is the name of an option.
en: Unknown option key %s.
el_GR: Άγνωστο κλειδί επιλογής %s.

en: Polylang's version.
el_GR: Έκδοση Polylang.

en: List of taxonomies to translate.
el_GR: Λίστα ταξινομιών προς μετάφραση.

en: List of data to synchronize.
el_GR: Λίστα δεδομένων προς συγχρονισμό.

note: translators: %1$s is a URL slug: `/language/`. %2$s and %3$s are "true/false" values.
en: Remove %1$s in pretty permalinks: %2$s to remove, %3$s to keep.
el_GR: Αφαίρεση %1$s στους φιλικούς μόνιμους συνδέσμους: %2$s για κατάργηση, %3$s για διατήρηση.

note: translators: %1$s and %2$s are "true/false" values.
en: Remove the page name or page ID from the URL of the front page: %1$s to remove, %2$s to keep.
el_GR: Αφαιρέστε το όνομα της σελίδας ή το ID σελίδας από τη διεύθυνση URL της αρχικής σελίδας: %1$s για αφαίρεση, %2$s για διατήρηση.

en: Polylang's previous version.
el_GR: Η προηγούμενη έκδοση του Polylang.

en: List of post types to translate.
el_GR: Λίστα τύπων δημοσιεύσεων προς μετάφραση.

en: Translated navigation menus for each theme.
el_GR: Μεταφρασμένα μενού πλοήγησης για κάθε θέμα.

note: translators: %1$s and %2$s are "true/false" values.
en: Translate media: %1$s to translate, %2$s otherwise.
el_GR: Μετάφραση πολυμέσων: %1$s για μετάφραση, %2$s διαφορετικά.

en: List of language taxonomies used for custom DB tables.
el_GR: Λίστα ταξινομιών γλωσσών που χρησιμοποιούνται για προσαρμοσμένους πίνακες της βάσης δεδομένων.

note: translators: %1$s and %2$s are "true/false" values.
en: Remove the language code in URL for the default language: %1$s to hide, %2$s to display.
el_GR: Αφαιρέστε τον κωδικό γλώσσας στη διεύθυνση URL για την προεπιλεγμένη γλώσσα: %1$s για απόκρυψη, %2$s για εμφάνιση.

en: Determine how the current language is defined.
el_GR: Προσδιορίστε πώς ορίζεται η τρέχουσα γλώσσα.

en: Time of first activation of Polylang.
el_GR: Ώρα για την πρώτη ενεργοποίηση του Polylang

en: Domains used when the language is set from different domains.
el_GR: Domains που χρησιμοποιούνται όταν η γλώσσα ορίζεται από διαφορετικούς τομείς.

note: translators: %s is a list of URLs.
en: Polylang was unable to access the %s URLs. Please check that the URLs are valid.
el_GR: Το Polylang δεν μπόρεσε να αποκτήσει πρόσβαση στις διευθύνσεις URL %s. Ελέγξτε ότι οι διευθύνσεις URL είναι έγκυρες.

note: translators: %s is a list of native language names.
en: Please enter valid URLs for %s.
el_GR: Παρακαλούμε εισάγετε ένα έγκυρο URL για %s

en: Slug of the default language.
el_GR: Σύντομο όνομα της προεπιλεγμένης γλώσσας.

note: translators: %1$s and %2$s are "true/false" values.
en: Detect preferred browser language on front page: %1$s to detect, %2$s to not detect.
el_GR: Εντοπισμός προτιμώμενης γλώσσας προγράμματος περιήγησης στην πρώτη σελίδα: %1$s για ανίχνευση, %2$s για μη ανίχνευση.

note: translators: %s is a list of language slugs.
en: The languages %s are unknown and have been discarded.
el_GR: Οι γλώσσες %s είναι άγνωστες και έχουν απορριφθεί.

note: translators: %s is a language slug.
en: The language %s is unknown and has been discarded.
el_GR: Η γλώσσα %s είναι άγνωστη και έχει απορριφθεί.

en: Please provide a valid language.
el_GR: Δώστε μια έγκυρη γλώσσα.

en: Translations matching the original string are shown as empty in the table. Untranslated content remains unchanged.
el_GR: Οι μεταφράσεις που ταιριάζουν με την αρχικές συμβολοσειρές εμφανίζονται ως κενές στον πίνακα. Το μη μεταφρασμένο περιεχόμενο παραμένει αμετάβλητο.

note: translators: %1$s placeholder is the language name, %2$s is the language code
en: Language: %1$s - %2$s
el_GR: Γλώσσα: %1$s - %2$s

en: Allows linkage to DeepL Translate.
el_GR: Επιτρέπει τη σύνδεση στο DeepL Translate.

en: Machine Translation
el_GR: Μετάφραση μηχανής

en: The language does not seem to exist.
el_GR: Η γλώσσα δεν φαίνεται να υπάρχει.

en: Synchronization disabled
el_GR: Ο συγχρονισμός έχει απενεργοποιηθεί

en: The media are translated
el_GR: Τα πολυμέσα είναι μεταφρασμένα

en: The media are not translated
el_GR: Τα πολυμέσα δεν είναι μεταφρασμένα

en: The front page URL contains the page name or page id instead of the language code
el_GR: Το URL πρώτης σελίδας περιλαμβάνει αντί το όνομα σελίδας ή id σελίδας αντί του κωδικού γλώσσας

en: Display URL language information for default language
el_GR: Προβολή πληροφοριών URL γλώσσας για την προεπιλεγμένη γλώσσα.

en: Detect browser language activated
el_GR: Ο εντοπισμός γλώσσας περιηγητή ενεργοποιήθηκε

en: Detect browser language deactivated
el_GR: Ο εντοπισμός γλώσσας περιηγητή απενεργοποιήθηκε

note: translators: placeholder is the plugin name
en: %s information
el_GR: %s πληροφορίες

en: Not loaded. Contact your host provider.
el_GR: Δεν φορτώθηκε. Επικοινωνήστε με τον πάροχο φιλοξενίας σας.

en: PHP SimpleXML extension
el_GR: Επέκταση PHP SimpleXML

en: Update now.
el_GR: Ενημέρωση τώρα.

note: translators: 1. and 4. are opening anchor tags 2. the new plugin version 3. and 5. are closing anchor tags.
en: %1$sView version %2$s details%3$s or %4$supdate now%5$s.
el_GR: %1$sΠροβολή λεπτομερειών της έκδοσης %2$s%3$s ή %4$sάμεση ενημέρωση%5$s.

note: translators: 1. opening anchor tag, do not translate 2. the new plugin version 3. closing anchor tag, do not translate.
en: %1$sView version %2$s details%3$s.
el_GR: %1$sΠροβολή λεπτομερειών της έκδοσης %2$s%3$s.

en: Contact your network administrator to install the update.
el_GR: Επικοινωνήστε με ένα διαχειριστή δικτύου σας για να εγκαταστήσετε την ενημέρωση.

note: translators: the plugin name.
en: There is a new version of %1$s available.
el_GR: Υπάρχει μια νέα έκδοση του %1$s διαθέσιμη.

en: Some themes or plugins may not be fully compatible with the language defined by the content or by domains.
el_GR: Μερικά θέματα ή πρόσθετα μπορεί να μην είναι πλήρως συμβατά με την γλώσσα που ορίστηκε στο περιεχόμενο ή στους τομείς.

en: Activate languages and translations for media only if you need to translate the text attached to the media: the title, the alternative text, the caption, the description... Note that the file is not duplicated.
el_GR: Ενεργοποιήστε γλώσσες και μεταφράσεις για τα πολυμέσα μόνο μόνο χρειάζεστε να μεταφράσετε το κείμενο που είναι συννημένο με το πολυμέσο: τον τίτλο, το εναλλακτικό κείμενο, την λεζάντα, την περιγραφή... Σημείωση δεν θα δημιουργηθεί διπλότυπο.

en: When the front page is visited, redirects to itself in the browser preferred language. As this doesn't work if it is cached, Polylang will attempt to disable the front page cache for known cache plugins.
el_GR: Όταν γίνεται επίσκεψη στην πρώτη σελίδα, ανακατευθύνεται στον εαυτό της στην προτιμώμενη γλώσσα του προγράμματος περιήγησης. Καθώς αυτό δεν λειτουργεί εάν έχει αποθηκευτεί σε προσωρινή μνήμη, το Polylang θα προσπαθήσει να απενεργοποιήσει την προσωρινή μνήμη της πρώτης σελίδας για γνωστά πρόσθετα προσωρινής μνήμης.

en: Terms without language
el_GR: Όροι χωρίς μετάφραση

en: Posts without language
el_GR: Άρθρα χωρίς γλώσσα

en: The homepage is not translated in all languages
el_GR: Η αρχική σελίδα δεν είναι μεταφρασμένη σε όλες τις γλώσσες

en: It is mandatory to translate the static front page in all languages.
el_GR: Είναι υποχρεωτικό να μεταφράσετε την στατική πρώτη σελίδα σε όλες τις γλώσσες.

en: All languages have a translated homepage
el_GR: Όλες οι γλώσσες έχους μεταφρασμένη αρχική σελίδα

en: Homepage translated
el_GR: Η αρχική σελίδα μεταφράστηκε

en: Undefined
el_GR: Ακαθόριστη

note: translators: placeholder is the flag image
en: Flag used in the language switcher: %s
el_GR: Η σημαία χρησιμοποιείται στον διακόπτη γλώσσας: %s

note: translators: placeholder is the plugin name
en: %s options
el_GR: Επιλογές %s

en: Previous and next months
el_GR: Προηγούμενους και επόμενους μήνες

note: translators: %s: is the translated label of the 'Ignore' button
en: %s: stay at this step
el_GR: %s: μείνετε σε αυτό το βήμα

note: translators: %s: is the translated label of the 'No' button
en: %s: don't add this language and continue to the next step
el_GR: %s: μην προσθέτετε αυτή την γλώσσα και συνεχίστε στο επόμενο βήμα

note: translators: %s: is the translated label of the 'Yes' button
en: %s: add this language and continue to the next step
el_GR: %s: προσθέστε αυτή την γλώσσα και συνεχίστε στο επόμενο βήμα

en: Do you want to add this language before continuing to the next step?
el_GR: Θέλετε να προσθέσετε αυτή την γλώσσα πριν συνεχίσετε στο επόμενο βήμα;

note: translators: %1$s: is a language flag image, %2$s: is a language native name
en: You selected %1$s %2$s but you didn't add it to the list before continuing to the next step.
el_GR: Έχετε επιλέξει %1$s %2$s αλλά δεν την προσθέσατε στην λίστα πριν συνεχίσετε στο επόμενο βήμα.

en: Languages already defined
el_GR: Οι γλώσσες έχουν ήδη οριστεί

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Select a language to be added
el_GR: Επιλέξτε μια γλώσσα για να προστεθεί.

en: First we are going to define the languages that you will use on your website.
el_GR: Πρώτα πρόκειται να ορίσουμε τις γλώσσες τις οποίες θα χρησιμοποιείτε στον ιστότοπο σας.

en: This wizard will help you configure your Polylang settings, and get you started quickly with your multilingual website.
el_GR: Αυτός οδηγός θα σας βοηθήσει να διαμορφώσετε τις ρυθμίσεις του Polylang, και να ξεκινήσετε γρήγορα με τον πολυγλωσσικό σας ιστότοπο.

en: Skip setup
el_GR: Παράλειψη ρύθμισης

en: Run the Setup Wizard
el_GR: Τρέξε τον οδηγό ρυθμίσεων

en: You&lsquo;re almost ready to translate your contents!
el_GR: Είστε σχεδόν έτοιμοι να μεταφράσετε τα περιεχόμενα σας!

note: translators: %s is the plugin name
en: Welcome to %s
el_GR: Καλώς ήρθατε στο %s

en: There is an error with a license key.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα με το κλειδί άδειας χρήσης.

en: Please enter your license key:
el_GR: Παρακαλούμε εισάγετε το κλειδί άδειας χρήσης:

en: You are using plugins which require a license key.
el_GR: Χρησιμοποιείτε πρόσθετα τα οποία απαιτούν κλειδί άδειας χρήσης.

en: Not right now
el_GR: Όχι τώρα

en: Continue
el_GR: Συνέχεια

note: translators: %s is the plugin name
en: %s &rsaquo; Setup
el_GR: Ρύθμιση &rsaquo; %s

en: Help
el_GR: Βοήθεια

en: Allow Polylang to translate media
el_GR: Επιτρέψτε το Polylang να μεταφράζει τα πολυμέσα

en: You must activate media translation if you want to translate the title, the alternative text, the caption, or the description. Otherwise you can safely deactivate it.
el_GR: Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε την μετάφραση πολυμέσων αν θέλετε να μεταφράσετε το τίτλο, το εναλλακτικό κείμενο, την λεζάντα, ή την περιγραφή. Αλλιώς μπορείτε με ασφάλεια να το απενεργοποιήσετε.

en: When you want to insert media in a post, only the media in the language of the current post will be displayed.
el_GR: Όταν εισάγετε ένα πολυμέσο μέσα σε μια δημοσίευση, μόνο το πολυμέσο της γλώσσας της τρέχουσας δημοσίευσης θα εμφανίζεται.

en: When you translate a media, the file is not duplicated on your disk, however you will see one entry per language in the media library.
el_GR: Όταν μεταφράζετε κάποιο πολυμέσο, δεν δημιουργείται το διπλότυπο του στο δίσκο, ωστόσο θα δείτε μια καταχώρηση για κάθε γλώσσα στην βιβλιοθήκη πολυμέσων.

en: Polylang allows you to translate the text attached to your media, for example the title, the alternative text, the caption, or the description.
el_GR: Το Polylang σας επιτρέπει να μεταφράζετε το συνημμένο κείμενο των πολυμέσων σας, για παράδειγμα τον τίτλο, το εναλλακτικό κείμενο, την λεζάντα, ή την περιγραφή.

en: Return to the Dashboard
el_GR: Επιστροφή στον Πίνακα Ελέγχου

en: Polylang Business Pack
el_GR: Polylang Επαγγελματικό Πακέτο

note: translators: %s is the name of Polylang Business Pack product
en: We have noticed that you are using Polylang with WooCommerce. To ensure a better compatibility, we recommend you use %s which includes both Polylang Pro and Polylang For WooCommerce.
el_GR: Έχουμε παρατηρήσει ότι χρησιμοποιείτε το Polylang με το WooCommerce. Για να εξασφαλίσετε καλύτερη συμβατότητα, σας προτείνουμε να χρησιμοποιήσετε το %s το οποίο περιλαμβάνει το Polylang Pro και το Polylang για WooCommerce.

en: Purchase Polylang Business Pack
el_GR: Αγοράστε το Επαγγελματικό Πακέτο Polylang

en: Buy now
el_GR: Αγορά τώρα

en: Thank you for activating Polylang. If you want more advanced features - duplication, synchronization, REST API support, integration with other plugins, etc. - or further help provided by our Premium support, we recommend you upgrade to Polylang Pro.
el_GR: Σας ευχαριστούμε που ενεργοποιήσατε το Polylang. Αν θέλετε πιο προχωρημένες δυνατότητες - αντίγραφα, συγχρονισμό, υποστήριξη REST API, συνεργασία με άλλα πρόσθετα, κλπ - ή επιπλέον βοήθεια από την πλατινένια υποστήριξη μας, σας προτείνουμε να αναθμιστείτε στο Polylang Pro.

en: Upgrade to Polylang Pro
el_GR: Αναβάθμιση στο Polylang Pro

en: View pages
el_GR: Προβολή σελίδων

en: You're ready to translate the posts on your website.
el_GR: Είστε έτοιμοι να μεταφράζετε τις δημοσιεύσεις σε αυτόν τον ιστότοπο.

en: Translate some pages
el_GR: Μεταφράστε μερικές σελίδες

en: To get your website ready, there are still two steps you need to perform manually: add menus in each language, and add a language switcher to allow your visitors to select their preferred language.
el_GR: Για να είναι έτοιμος ο ιστότοπο σας, υπάρχουν ακόμη δύο βήματα που πρέπει να κάνετε χειροκίνητα: Προσθέστε μενού σε κάθε γλώσσα και προσθέστε τον διακόπτη γλώσσας, για να επιτρέπεται στους επισκέπτες να επιλέγουν την γλώσσα προτίμησης τους.

en: Create menus
el_GR: Δημιουργία μενού

en: Next step
el_GR: Επόμενο βήμα

en: Read documentation
el_GR: Διαβάστε την τεκμηρίωση

en: You're now able to translate your contents such as posts, pages, categories and tags. You can learn how to use Polylang by reading the documentation.
el_GR: Τώρα μπορείτε να μεταφράσετε τα περιεχόμενα σας όπως άρθρα, σελίδες, κατηγορίες και ετικέτες. Μπορείτε να μάθετε περισσότετα για το Polylang διαβάζοντας την τεκμηρίωση.

en: You're ready to translate your contents!
el_GR: Είστε έτοιμοι να μεταφράσετε τα περιεχόμενα σας!

en: If you add a new language, don't forget to translate your homepage.
el_GR: Αν θέλετε να προσθέστε μια νέα γλώσσα, μην ξεχνάτε να μεταφράσετε την αρχική σας σελίδα.

en: One language is well defined and assigned to your home page.
el_GR: Μια γλώσσα είναι σωστά καθορισμένη και ορίστηκε στην αρχική σας σελίδα.

en: We are going to prepare this page in
el_GR: Πρόκειται να προετοιμάσουμε αυτή την σελίδα σε

en: Your static homepage is already translated in
el_GR: Η στατική αρχική σελίδα είναι ήδη μεταφρασμένη στο

en: After the pages is created, it is up to you to put the translated content in each page linked to each language.
el_GR: Αφότου δημιουργηθούν οι σελίδες, εξαρτάται από εσάς να ορίσετε το μεταφρασμένο περιεχόμενο για την κάθε συνδεδεμένη σελίδα σε κάθε γλώσσα.

en: For your site to work correctly, this page must be translated in all available languages.
el_GR: Για να λειτουργήσει σωστά ο ιστότοπος σας, αυτή η σελίδα θα πρέπει να μεταφραστεί σε όλες τις διαθέσιμες γλώσσες.

note: translators: %s is the language of the front page ( flag, native name and locale )
en: Its language is : %s.
el_GR: Η γλώσσα του είναι: %s

note: translators: %s is the post title of the front page
en: You defined this page as your static homepage: %s.
el_GR: Ορίσατε αυτή την σελίδα ως την στατική αρχική σας σελίδα: %s.

en: Ready!
el_GR: Έτοιμο!

en: Homepage
el_GR: Αρχική σελίδα

en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

en: Remove this language
el_GR: Αφαίρεση της γλώσσας

en: Ignore
el_GR: Αγνόηση

en: No
el_GR: Όχι

en: Yes
el_GR: Ναι

en: A language wasn't added.
el_GR: Μια γλώσσα δεν προστέθηκε.

en: You selected a language, however, to be able to continue, you need to add it.
el_GR: Έχετε επιλέξει μια γλώσσα, ωστόσο, για να μπορέσετε να συνεχίσετε, θα πρέπει να την προσθέσετε.

en: You need to add at least one language.
el_GR: Χρειάζεστε τουλάχιστον να προσθέσετε μια γλώσσα

en: You already added this language.
el_GR: Έχετε ήδη προσθέσει αυτή την γλώσσα.

en: You need to select a language to be added.
el_GR: Χρειάζεται να επιλέξετε μια γλώσσα για να προστεθεί.

en: Licenses
el_GR: Άδειες

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν σας επιτρέπετε να διαχειρίζεστε επιλογές σε αυτόν τον ιστότοπο.

en: Setup
el_GR: Ρύθμιση

en: Choose the language to be assigned
el_GR: Ορίστε την γλώσσα που θα οριστεί

en: The selected language below will be applied to all your content without an assigned language.
el_GR: Η επιλεγμένη γλώσσα παρακάτω θα εφαρμοσθεί σε όλο το περιεχόμενο χωρίς καθορισμένη γλώσσα.

en: For your site to work correctly, you need to assign a language to all your contents.
el_GR: Για να λειτουργεί σωστά ο ιστότοπος σας, χρειάζεται να ορίσετε μια γλώσσα για όλο το περιεχόμενο σας.

en: Content without language
el_GR: Περιεχόμενο χωρίς γλώσσα

en: Your license key has been disabled.
el_GR: Το κλειδί άδειας χρήσης σας απενεργοποιήθηκε.

en: Privacy Policy Page
el_GR: Σελίδα πολιτικής απορρήτου

note: translators: 1: Plugin name 2: Current WordPress version 3: Required WordPress version
en: %1$s has deactivated itself because you are using an old version of WordPress. You are using using WordPress %2$s. %1$s requires at least WordPress %3$s.
el_GR: Το %1$s απενεργοποιήθηκε από μόνο σου γιατί χρησιμοποιείτε μια παλιά έκδοση του WordPress. Χρησιμοποιείτε το WordPress %2$s. Το %1$s απαιτεί ως ελάχιστη έκδοση WordPress %3$s.

note: translators: 1: Plugin name 2: Current PHP version 3: Required PHP version
en: %1$s has deactivated itself because you are using an old version of PHP. You are using using PHP %2$s. %1$s requires PHP %3$s.
el_GR: Το %1$s απενεργοποιήθηκε από μόνο σου γιατί χρησιμοποιείτε μια παλιά έκδοση της PHP. Χρησιμοποιείτε την PHP %2$s. Το %1$s απαιτεί PHP %3$s.

en: North Macedonia
el_GR: Βόρεια Μακεδονία

note: translators: %1$s is a date, %2$s is link start tag, %3$s is link end tag.
en: Your license key will expire soon! Precisely, it will expire on %1$s. %2$sRenew your license key today!%3$s
el_GR: Η άδεια χρήσης σας θα λήξει σύντομα! Ακριβώς, θα λήξει στις %1$s. %2$sΑνανεώστε το κλειδί άδειας χρήσης σήμερα!%3$s

en: To enable this feature, you need Polylang Pro.
el_GR: Για να ενεργοποιήσετε αυτή την δυνατότητα, χρειάζεστε το Polylang Pro.

en: If you attempt to modify them anyway, your changes will not be saved.
el_GR: Αν προσπαθείτε να τα τροποποιήσετε τέλως πάντων, οι αλλαγές δεν θα αποθηκευθούν.

en: Some taxonomies or metadata may be synchronized with existing translations that you are not allowed to modify.
el_GR: Μερικές ταξινομίες ή μεταδεδομένα μπορεί να συγχρονιστούν με υπάρχουσες μεταφράσεις που δεν σας επιτρέπετε να τροποποιήσετε.

note: translators: %s is a comma separated list of native language names
en: You must translate your static front page in %s.
el_GR: Θα πρέπει να μεταφράσετε την στατική πρώτη σελίδα σε %s.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: We have noticed that you have been using Polylang for some time. We hope you love it, and we would really appreciate it if you would %1$sgive us a 5 stars rating%2$s.
el_GR: Προσέξαμε ότι χρησιμοποιείτε το Polylang για κάποιο διάστημα. Ελπίζουμε ότι το αγαπήσατε, και θα εκτιμούσαμε αν μας %1$sδίνατε με 5 αστέρια%2$s!

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: We have noticed that you are using Polylang with WooCommerce. To ensure compatibility, we recommend you use %1$sPolylang for WooCommerce%2$s.
el_GR: Έχουμε παρατηρήσει ότι χρησιμοποιείτε το Polylang με το WooCommerce. Για να εξασφαλίσετε την συμβατότητα, σας προτείνουμε να χρησιμοποιήσετε το %1$sPolylang για WooCommerce%2$s.

note: translators: %1$s and %2$s are Polylang version numbers
en: Before upgrading to %2$s, please upgrade to %1$s.
el_GR: Πριν την αναβάθμιση σε %2$s, παρακαλούμε αναβαθμίστε σε %1$s.

note: translators: accessibility text
en: Dismiss this notice.
el_GR: Απόρριψη της ειδοποίησης.

en: User
el_GR: Χρήστης

note: translators: %s is a language native name
en: User description - %s
el_GR: Περιγραφή χρήστη - %s

en: Translated user descriptions
el_GR: Μεταφρασμένες περιγραφές χρηστών

en: Tibet
el_GR: Θιβέτ

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Support and extra features are available to %1$sPolylang Pro%2$s users.
el_GR: Ενώ υποστήριξη και επιπλέον δυνατότητες είναι διαθέσιμες στους χρήστες %1$sPolylang Pro%2$s.

en: Upgrade now.
el_GR: Αναβάθμιση τώρα

note: translators: %s is a date
en: Your license key expires on %s.
el_GR: Το κλειδί άδειας χρήσης σας λήγει την  %s.

en: The license key never expires.
el_GR: Το κλειδί άδειας χρήσης δεν λήγει ποτέ.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag
en: Your license key has reached its activation limit. %1$sView possible upgrades%2$s now.
el_GR: Το κλειδί άδειας χρήσης σας έχει έφτασε το όριο ενεργοποιήσεων. %1$sΔείτε τις δυνατότητες αναβάθμισης%2$s τώρα.

note: translators: %s is a product name
en: This is not a %s license key.
el_GR: Αυτό δεν είναι είναι %s κλειδί άδειας χρήσης.

note: translators: %1$s is a product name, %2$s is link start tag, %3$s is link end tag.
en: Your %1$s license key is not active for this URL. Please %2$svisit your account page%3$s to manage your license key URLs.
el_GR: Το κλειδί άδειας χρήσης σας %1$s δεν είναι ενεργό για αυτο το URL. Παρακαλούμε %2$sεπισκεφθείτε την σελίδα λογαριαμού σας%3$s για να διαχειριστείτε τα URL των αδειών χρήσης σας.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Invalid license. Please %1$svisit your account page%2$s and verify it.
el_GR: Μη έγκυρη άδεια χρήσης. Παρακαλούμε %1$sεπισκεφθείτε την σελίδα λογαριασμού σας%2$s και επικυρώστε την.

note: translators: %1$s is a date, %2$s is link start tag, %3$s is link end tag.
en: Your license key expired on %1$s. Please %2$srenew your license key%3$s.
el_GR: Το κλειδί άδειας χρήσης έληξε την %1$s. Παρακαλούμε %2$sανανεώστε την άδεια χρήσης σας%3$s.

en: Manage licenses for Polylang Pro and add-ons.
el_GR: Διαχείριση αδειών χρήσης γιια το Polylang Pro και επεκτάσεων.

en: License keys
el_GR: Κλειδιά άδειας χρήσης

en: Allows to translate custom post types and taxonomies slugs in URLs.
el_GR: Επιτρέπει να μεταφράζονται προσαρμοσμένοι τύποι δημοσιεύσεων και σύντομα ονόματα ταξινομιών στα URLs

en: Translate slugs
el_GR: Μετάφραση σύντομων ονομάτων

en: Allows to share the same URL slug across languages for posts and terms.
el_GR: Επιτρέπει να διαμοιράσετε το ίδιο σύντομο όνομα URL μεταξύ γλωσσών για δημοσιεύσεις και όρους.

en: Share slugs
el_GR: Διαμοιρασμός σύντομου ονόματος

en: Error
el_GR: Σφάλμα

en: You do not have permission to install plugin updates
el_GR: Δεν έχετε άδεια να εγκαταστήσετε ενημερώσεις προσθέτων

note: translators: Post calendar label. %s: Date.
en: Posts published on %s
el_GR: Άρθρα που δημοσιεύτηκαν την %s

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
el_GR: j F Y

en: Choose a flag for the language.
el_GR: Επιλέξτε σημαία για την γλώσσα.

note: translators: accessibility text
en: Filter by group
el_GR: Φίλτρο κατά ομάδα

note: translators:  accessibility text, %s is a string potentially in any language
en: Select %s
el_GR: Επιλέξτε %s

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Module
el_GR: Άρθρωμα

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

en: Cancel
el_GR: Άκυρο

en: Delete this language and all its associated data
el_GR: Διαγραφή της γλώσσας και όλων των σχετικών δεδομένων

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Choose %s as default language
el_GR: Επιλέξτε %s ως προεπιλεγμένη γλώσσα

en: Select as default language
el_GR: Επιλέξτε ως προεπιλεγμένη γλώσσα

en: Edit this language
el_GR: Τροποποίηση της γλώσσας

en: You can set them all to the default language.
el_GR: Μπορείτε να τα όρίσετε όλα στην προεπιλεγμένη γλώσσα.

en: There are posts, pages, categories or tags without language.
el_GR: Υπάρχουν άρθρα, σελίδες, κατηγορίες και ετικέτες χωρίς γλώσσα.

note: translators: %s is a URL.
en: Polylang was unable to access the %s URL. Please check that the URL is valid.
el_GR: Το Polylang ήταν αδύνατο να έχει πρόσβαση στο URL %s. Παρακαλούμε ελέγξτε ότι το URL είναι εγκυρο.

note: translators: %s is a native language name.
en: Please enter a valid URL for %s.
el_GR: Παρακαλούμε εισάγετε ένα έγκυρο URL για %s

en: Decide how your URLs will look like.
el_GR: Αποφασίστε πως θα δείχνουν τα URLs σας.

en: Deactivated
el_GR: Απενεργοποιημένο

en: Activate this module
el_GR: Ενεργοποίηση του αρθρώματος

en: Deactivate
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Deactivate this module
el_GR: Απενεργοποίηση του αρθρώματος

en: Configure this module
el_GR: Ρύθμιση του αρθρώματος

en: Activate languages and translations management for the custom post types and the taxonomies.
el_GR: Ενεργοποιήστε τις γλώσσες και μεταφράσεις για τους προσαρμοσμένους τύπους δημοσιεύσεων και τις ταξινομίες.

en: Custom post types and Taxonomies
el_GR: Προσαρμοσμένος τύπος δημοσιεύσεων και ταξινομίες

en: Zimbabwe
el_GR: Ζιμπάμπουε

en: Zambia
el_GR: Ζάμπια

en: South Africa
el_GR: Νότια Αφρική

en: Mayotte
el_GR: Μαγιό τε

en: Yemen
el_GR: Υεμένη

en: Western Samoa
el_GR: Δυτική Σαμόα

en: Wallis and Futuna
el_GR: Ουώλλις και Φουτούνα

en: Wales
el_GR: Ουαλία

en: Vanuatu
el_GR: Βανουάτου

en: Vietnam
el_GR: Βιετνάμ

en: United States Virgin Islands
el_GR: Αμερικανικές Παρθένοι Νήσοι

en: British Virgin Islands
el_GR: Βρετανικές Παρθένοι Νήσοι

en: Veneto
el_GR: Βένετο

en: Venezuela
el_GR: Βενεζουέλα

en: Saint Vincent and the Grenadines
el_GR: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

en: Vatican
el_GR: Βατικανό

en: Uzbekistan
el_GR: Ουζμπεκιστάν

en: Uruguay
el_GR: Ουρουγουάη

en: United States
el_GR: Ηνωμένες Πολιτείες

en: Uganda
el_GR: Ουγκάντα

en: Ukraine
el_GR: Ουκρανία

en: Tanzania
el_GR: Τανζανία

en: Taiwan
el_GR: Ταϊβάν

en: Tuvalu
el_GR: Τουβάλου

en: Trinidad and Tobago
el_GR: Τρίνινταντ και Τομπάγκο

en: Turkey
el_GR: Τουρκία

en: Tonga
el_GR: Τόνγκα

en: Tunisia
el_GR: Τυνησία

en: Turkmenistan
el_GR: Τουρκμενιστάν

en: Timor-Leste
el_GR: Ανατολικό Τιμόρ

en: Tokelau
el_GR: Τοκελάου

en: Tajikistan
el_GR: Τατζικιστάν

en: Thailand
el_GR: Ταϊλάνδη

en: Togo
el_GR: Τόγκο

en: Chad
el_GR: Τσαντ

en: Swaziland
el_GR: Σουαζιλάνδη

en: Syria
el_GR: Συρία

en: El Salvador
el_GR: Ελ Σαλβαδόρ

en: South Sudan
el_GR: Βόρειο Σουδάν

en: Suriname
el_GR: Σουρινάμ

en: Somalia
el_GR: Σομαλία

en: Senegal
el_GR: Σενεγάλη

en: San Marino
el_GR: Σαν Μαρίνο

en: Sierra Leone
el_GR: Σιέρα Λεόνε

en: Slovakia
el_GR: Σλοβακία

en: Slovenia
el_GR: Σλοβενία

en: Saint Helena
el_GR: Αγία Έλενα

en: Singapore
el_GR: Σιγκαπούρη

en: Sweden
el_GR: Σουηδία

en: Sudan
el_GR: Σουδάν

en: Scotland
el_GR: Σκωτία

en: Seychelles
el_GR: Σεϊχέλες

en: Solomon Islands
el_GR: Νησιά Σολομώντος

en: Saudi Arabia
el_GR: Σαουδική Αραβία

en: Rwanda
el_GR: Ρουάντα

en: Russia
el_GR: Ρωσία

en: Serbia
el_GR: Σερβία

en: Romania
el_GR: Ρουμανία

en: Quebec
el_GR: Κεμπέκ

en: Qatar
el_GR: Κατάρ

en: Paraguay
el_GR: Παραγουάη

en: Belau
el_GR: Μπελάου

en: Portugal
el_GR: Πορτογαλία

en: Palestinian Territory
el_GR: Παλαιστινιακή περιοχή

en: Puerto Rico
el_GR: Πουέρτο Ρίκο

en: Pitcairn
el_GR: Πίτκαιρν

en: Poland
el_GR: Πολωνία

en: Pakistan
el_GR: Πακιστάν

en: Philippines
el_GR: Φιλιππίνες

en: Papua New Guinea
el_GR: Παπούα Νέα Γουινέα

en: French Polynesia
el_GR: Γαλλική πολυνησία

en: Peru
el_GR: Περού

en: Panama
el_GR: Παναμάς

en: Oman
el_GR: Ομάν

en: Occitania
el_GR: Οξιτανία

en: New Zealand
el_GR: Νέα Ζηλανδία

en: Nauru
el_GR: Ναούρου

en: Nepal
el_GR: Νεπάλ

en: Norway
el_GR: Νορβηγία

en: Netherlands
el_GR: Ολλανδία

en: Nicaragua
el_GR: Νικαράγουα

en: Nigeria
el_GR: Νιγηρία

en: Norfolk Island
el_GR: Νησιά Νόρφολκ

en: Niger
el_GR: Νίγηρας

en: New Caledonia
el_GR: Νέα Καληδονία

en: Namibia
el_GR: Ναμίμπια

en: Mozambique
el_GR: Μοζαμβίκη

en: Malaysia
el_GR: Μαλαισία

en: Mexico
el_GR: Μεξικό

en: Malawi
el_GR: Μαλάουι

en: Maldives
el_GR: Μαλδίβες

en: Mauritius
el_GR: Μαυρίκιος

en: Malta
el_GR: Μάλτα

en: Montserrat
el_GR: Μοντσερά

en: Mauritania
el_GR: Μαυριτανία

en: Martinique
el_GR: Μαρτινίκα

en: Northern Mariana Islands
el_GR: Βόρειες Μαριάνες Νήσοι

en: Macao
el_GR: Μακάο

en: Mongolia
el_GR: Μογγολία

en: Myanmar
el_GR: Μιανμάρ

en: Mali
el_GR: Μάλι

en: Marshall Islands
el_GR: Νησιά Μάρσαλ

en: Madagascar
el_GR: Μαδαγασκάρη

en: Montenegro
el_GR: Μαυροβούνιο

en: Moldova
el_GR: Μολδαβία

en: Monaco
el_GR: Μονακό

en: Morocco
el_GR: Μαρόκο

en: Libya
el_GR: Λιβύη

en: Latvia
el_GR: Λετονία

en: Luxembourg
el_GR: Λουξεμβούργο

en: Lithuania
el_GR: Λιθουανία

en: Lesotho
el_GR: Λεσότο

en: Liberia
el_GR: Λιβερία

en: Sri Lanka
el_GR: Σρι Λάνκα

en: Liechtenstein
el_GR: Λιχτενστάιν

en: Saint Lucia
el_GR: Αγία Λουτσία

en: Lebanon
el_GR: Λίβανος

en: Laos
el_GR: Λάος

en: Kazakhstan
el_GR: Καζακστάν

en: Cayman Islands
el_GR: Νησιά Κέυμαν

en: Kuwait
el_GR: Κουβέιτ

en: Kurdistan
el_GR: Κουρδιστάν

en: South Korea
el_GR: Νότια Κορέα

en: North Korea
el_GR: Βόρεια Κορέα

en: Comoros
el_GR: Κόμορος

en: Kiribati
el_GR: Κιριμπάτι

en: Cambodia
el_GR: Καμπότζη

en: Kyrgyzstan
el_GR: Κιργιστάν

en: Kenya
el_GR: Κένυα

en: Japan
el_GR: Ιαπωνία

en: Jordan
el_GR: Ιοδρανία

en: Jamaica
el_GR: Τζαμάικα

en: Italy
el_GR: Ιταλία

en: Iceland
el_GR: Ισλανδία

en: Iran
el_GR: Ιράν

en: Iraq
el_GR: Ιράκ

en: India
el_GR: Ινδία

en: Israel
el_GR: Ισραήλ

en: Republic of Ireland
el_GR: Δημοκρατία της Ιρλανδίας

en: Indonesia
el_GR: Ινδονησία

en: Hungary
el_GR: Ουγγαρία

en: Haiti
el_GR: Αϊτή

en: Croatia
el_GR: Κροατία

en: Honduras
el_GR: Ονδούρα

en: Heard Island and McDonald Islands
el_GR: Νήσοι Χερντ και Μακ Ντόναλντ

en: Hong Kong
el_GR: Χονγκ Κονγκ

en: Guyana
el_GR: Γουιάνα

en: Guinea-Bissau
el_GR: Γουινέα Μπισάου

en: Guam
el_GR: Γκουάμ

en: Guatemala
el_GR: Γουατεμάλα

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
el_GR: Νότια Γεωργία/Νησιά Σάντουιτς

en: Greece
el_GR: Ελλάδα

en: Guadeloupe
el_GR: Γουαδελούπη

en: Guinea
el_GR: Γουινέα

en: Gambia
el_GR: Γκάμπια

en: Greenland
el_GR: Γριλανδία

en: Gibraltar
el_GR: Γιβραλτάρ

en: Ghana
el_GR: Γκάνα

en: Georgia
el_GR: Γεωργία

en: Grenada
el_GR: Γρενάδα

en: United Kingdom
el_GR: Ηνωμένο Βασίλειο

en: Galicia
el_GR: Γαλικία

en: Gabon
el_GR: Γκαμπόν

en: France
el_GR: Γαλλία

en: Faroe Islands
el_GR: Νησιά Φερόε

en: Micronesia
el_GR: Μικρονησία

en: Falkland Islands
el_GR: Νησιά Φώκλαντ

en: Fiji
el_GR: Φίτζι

en: Finland
el_GR: Φινλανδία

en: Ethiopia
el_GR: Αιθιοπία

en: Esperanto
el_GR: Εσπεράντο

en: Spain
el_GR: Ισπανία

en: Eritrea
el_GR: Ερυθραία

en: England
el_GR: Αγγλία

en: Western Sahara
el_GR: Δυτική Σαχάρα

en: Egypt
el_GR: Αίγυπτος

en: Estonia
el_GR: Εσθονία

en: Ecuador
el_GR: Εκουαδόρ

en: Algeria
el_GR: Αλγερία

en: Dominican Republic
el_GR: Δομινικανή Δημοκρατία

en: Dominica
el_GR: Ντομίνικα

en: Denmark
el_GR: Δανία

en: Djibouti
el_GR: Τζιμπουτί

en: Germany
el_GR: Γερμανία

en: Czech Republic
el_GR: Τσεχία

en: Cyprus
el_GR: Κύπρος

en: Christmas Island
el_GR: Νησιά Χριστουγέννων

en: Cuba
el_GR: Κούβα

en: Costa Rica
el_GR: Κόστα Ρίκα

en: Colombia
el_GR: Κολομβία

en: China
el_GR: Κίνα

en: Cameroon
el_GR: Καμερούν

en: Chile
el_GR: Χιλή

en: Cook Islands
el_GR: Νησιά Κουκ

en: Ivory Coast
el_GR: Ακτή Ελεφαντοστού

en: Switzerland
el_GR: Ελβετία

en: Congo
el_GR: Κονγκό

en: Central African Republic
el_GR: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

en: Democratic Republic of the Congo
el_GR: Η δημοκρατίκή δημοκρατία του Κονγκό

en: Cocos
el_GR: Κόκος

en: Catalonia
el_GR: Καταλονία

en: Canada
el_GR: Καναδάς

en: Belize
el_GR: Μπελίσε

en: Belarus
el_GR: Λευκορωσία

en: Botswana
el_GR: Μποτσουάνα

en: Bhutan
el_GR: Μπουτάν

en: Bahamas
el_GR: Μπαχάμες

en: Brazil
el_GR: Βραζιλία

en: Bolivia
el_GR: Βολιβία

en: Brunei
el_GR: Μπρουνέι

en: Bermuda
el_GR: Βερμούδες

en: Benin
el_GR: Μπενίν

en: Burundi
el_GR: Μπουρούντι

en: Bahrain
el_GR: Μπαχρέιν

en: Bulgaria
el_GR: Βουλγαρία

en: Burkina Faso
el_GR: Μπουρκίνα Φάσο

en: Belgium
el_GR: Βέλγιο

en: Bangladesh
el_GR: Μπαγκλαντές

en: Barbados
el_GR: Μπαρμπάντος

en: Basque Country
el_GR: Χώρα των Βάσκων

en: Bosnia and Herzegovina
el_GR: Βοσνία - Ερζεγοβίνη

en: Azerbaijan
el_GR: Αζερμπαϊτζάν

en: Åland Islands
el_GR: Νήσοι Άλαντ

en: Aruba
el_GR: Αρούμπα

en: Australia
el_GR: Αυστραλία

en: Austria
el_GR: Αυστρία

en: American Samoa
el_GR: Αμερικανική Σαμόα

en: Arab league
el_GR: Αραβικός Σύνδεσμος

en: Argentina
el_GR: Αργεντινή

en: Angola
el_GR: Αγκόλα

en: Netherlands Antilles
el_GR: Ολλανδικές Αντίλλες

en: Armenia
el_GR: Αρμενία

en: Albania
el_GR: Αλβανία

en: Anguilla
el_GR: Ανγκουίλα

en: Antigua and Barbuda
el_GR: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Afghanistan
el_GR: Αφγανιστάν

en: United Arab Emirates
el_GR: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: Andorra
el_GR: Ανδόρα

note: translators: accessibility text
en: Translation
el_GR: Μετάφραση

en: Posts Page
el_GR: Σελίδα άρθρων

en: Front Page
el_GR: Πρώτη σελίδα

en: Add to Menu
el_GR: Προσθήκη στο μενού

en: The flag does not exist
el_GR: Η σημαία δεν υπάρχει

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Add a translation in %s
el_GR: Προσθέστε μια μετάφραση στο %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: This item is in %s
el_GR: Αυτο το στοιχείο είναι σε %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Edit the translation in %s
el_GR: Αλλάξτε την μετάφραση στο %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Edit this item in %s
el_GR: Αλλάξτε αυτο το στοιχείο σε %s

note: Description of the plugin
en: Adds multilingual capability to WordPress
el_GR: Προσθέτει δυνατότητες πολυγλωσσικότητας στο WordPress

en: Activate
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Activated
el_GR: Ενεργοποιήθηκε

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Polylang has been deactivated because you upgraded from a too old version.
el_GR: Το Polylang απενεργοποιήθηκε γιατί αναβαθμίσατε από πολύ παλιά έκδοση.

en: Title:
el_GR: Τίτλος:

en: Displays a language switcher
el_GR: Εμφανίζει τον διακόπτη γλώσσας

en: Displays as a dropdown
el_GR: Εμφανίζεται ως πτυσσόμενο

en: Hides languages with no translation
el_GR: Αποκρύπτει γλώσσες χωρίς μετάφραση

en: Hides the current language
el_GR: Αποκρύπτει την ενεργή γλώσσα

en: Forces link to front page
el_GR: Επιβάλει σύνδεσμο στην πρώτη σελίδα

en: Displays flags
el_GR: Προβάλει σημαίες

en: Displays language names
el_GR: Προβάλλει τα ονόματα γλώσσας

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
el_GR: Εισαγωγή <strong>άρθρως, σελίδων, σχολίων, προσαρμοσμένων πεδίων, κατηγορίων και ετικετών</strong>από ένα εξαγμένο αρχείο WordPress.

en: Uncategorized
el_GR: Χωρίς κατηγορία

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Use this to remove unused strings from database, for example after a plugin has been uninstalled.
el_GR: Χρησιμοποιείστε το για να αφαιρέσετε αχρησιμοποιήτες συμβολοσειρές, για παράδειγμα μετά από απεγκατάστηση προσθέτου.

en: Clean strings translation database
el_GR: Καθαρισμός βάσης δεδομένων συμβολοσειρών μετάφρασης.

en: Search translations
el_GR: Αναζήτηση μεταφράσεων

en: The synchronization options allow to maintain exact same values (or translations in the case of taxonomies and page parent) of meta content between the translations of a post or page.
el_GR: Οι επιλογές συγχρονισμού επιτρέπουν να διατηρείτε ακριβώς ίδιες τιμές (ή μεταφράσεις στην περίπτωση ταξινομιών ή γονικών σελίδων) των μέτα περιεχομένου μεταξύ μεταφράσεων του άρθρου ή σελίδας.

en: Synchronization
el_GR: Συγχρονισμός

en: Activate languages and translations for custom taxonomies.
el_GR: Ενεργοποιήστε τις γλώσσες και μεταφράσεις για τις προσαρμοσμένες ταξινομίες.

en: Custom taxonomies
el_GR: Προσαρμοσμένες ταξινομίες

en: Activate languages and translations for custom post types.
el_GR: Ενεργοποιήστε τις γλώσσες και μεταφράσεις για τους προσαρμοσμένους τύπους δημοσιεύσεων.

en: Custom post types
el_GR: Προσαρμοσμένος τύπος δημοσιεύσεων

en: Media
el_GR: Πολυμέσα

en: Detect browser language
el_GR: Εντοπίζει την γλώσσα πλοηγού

note: translators: %1$s example url when the option is active. %2$s example url when the option is not active
en: Example: %1$s instead of %2$s
el_GR: Παράδειγμα: %1$s αντί του %2$s

en: The front page URL contains the language code instead of the page name or page id
el_GR: Το URL πρώτης σελίδας περιλαμβάνει κωδικό γλώσσας αντί το όνομα σελίδας ή id σελίδας

en: Hide URL language information for default language
el_GR: Απόκρυψη πληροφοριών URL γλώσσας για την προεπιλεγμένη γλώσσα.

en: The language is set from different domains
el_GR: Η γλώσσα έχει οριστεί από διαφορετικούς τομείς (domains).

en: The language is set from the subdomain name in pretty permalinks
el_GR: Η γλώσσα έχει οριστεί από το υπο-τομέα (subdomain) στους φιλικούς μόνιμους συνδέσμους.

en: Example:
el_GR: Παράδειγμα:

en: The language is set from the code in the URL
el_GR: Η γλώσσα έχει οριστεί από τον κωδικό στο URL

en: The language is set from the directory name in pretty permalinks
el_GR: Η γλώσσα έχει οριστεί από τον όνομα καταλόγου στους φιλικούς μόνιμους συνδέσμους.

en: Posts, pages, categories and tags URLs will not be modified.
el_GR: Τα URLs των άρθρων, σελίδων, κατηγορίων και ετικέτων δεν θα τροποποιηθούν.

en: The language is set from content
el_GR: Η γλώσσα ρυθμίστηκε από το περιεχόμενο

en: URL modifications
el_GR: Τροποποιήσεις URL

note: translators: accessibility text
en: Default language
el_GR: Προεπιλεγμένη γλώσσα

en: Update
el_GR: Ενημέρωση

en: Position of the language in the language switcher
el_GR: Θέση της γλώσσας στον διακόπτη γλώσσας

en: Choose the text direction for the language
el_GR: Επιλέξτε την κατεύθυνση κειμένου για την γλώσσα

en: right to left
el_GR: δεξιά προς αριστερά

en: left to right
el_GR: αριστερά προς δεξιά

en: Text direction
el_GR: Κατεύθυνση κειμένου

en: Language code - preferably 2-letters ISO 639-1  (for example: en)
el_GR: Κωδικός γλώσσας - κατά προτίμηση 2-γράμματα ISO 639-1 (για παράδειγμα: en)

en: Language code
el_GR: Κωδικός γλώσσας

en: WordPress Locale for the language (for example: en_US). You will need to install the .mo file for this language.
el_GR: Η τοπικότα WordPress για την γλώσσα (για παράδειγμα: en_US). Θα χρειαστείτε να εγκαταστήσετε το αρχείο .mo για αυτή την γλώσσα.

en: The name is how it is displayed on your site (for example: English).
el_GR: Το όνομα είναι πως εμφανίζεται στο ιστότοπο σας (για παράδειγμα: English).

en: You can choose a language in the list or directly edit it below.
el_GR: Μπορείτε να διαλέξετε μια γλώσσα από την λίστα ή άμεσα τροποποιήστε την παρακάτω.

en: Choose a language
el_GR: Επιλέξτε μια γλώσσα

en: Add new language
el_GR: Προσθέστε νέα γλώσσα

en: Edit language
el_GR: Τροποποίηση γλώσσας

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Polylang is provided with an extensive %1$sdocumentation%2$s (in English). It includes information on how to set up your multilingual site and use it on a daily basis; FAQs, and documentation for developers to adapt their plugins and themes.
el_GR: Το Polylang παρέχεται με εκτεταμένη  %1$sτεκμηρίωση%2$s (στα Αγγλικά). Περιλαμβάνει πληροφορίες στο πως θα ρυθμίσετε το πολυγλωσσικό σας ιστότοπο και την καθημερινή χρήση του. Συχνές ερωτήσεις και τεκμηρίωση για προγραμματιστές για να το ενσωματώσουν στα πρόσθετα και θέματα τους.

en: Filter
el_GR: Φίλτρο

en: View all groups
el_GR: Προβολή όλων των ομάδων

en: Translations
el_GR: Μεταφράσεις

en: Group
el_GR: Ομάδα

en: Name
el_GR: Όνομα

en: String
el_GR: Μεταβλητή

en: Posts
el_GR: Άρθρα

en: Flag
el_GR: Σημαία

en: Order
el_GR: Σειρά

en: Code
el_GR: Κωδικός

en: Locale
el_GR: Τοπικότητα

en: Full name
el_GR: Πλήρες όνομα

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: You are about to permanently delete this language. Are you sure?
el_GR: Πρόκειται να διαγράψετε οριστικά αυτή την γλώσσα. Είστε σίγουροι;

en: Featured image
el_GR: Προεπιλεγμένη εικόνα

en: Page order
el_GR: Σειρά σελίδας

en: Page template
el_GR: Πρότυπο σελίδας

en: Page parent
el_GR: Γονική σελίδα

en: Post format
el_GR: Μορφή άρθρου

en: Published date
el_GR: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Sticky posts
el_GR: Μόνιμα άρθρα

en: Ping status
el_GR: Κατάσταση σύνδεσης

en: Comment status
el_GR: Κατάσταση σχολίου

en: Custom fields
el_GR: Προσαρμοσμένο πεδία

en: Taxonomies
el_GR: Ταξινομίες

en: Settings saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Translations updated.
el_GR: Η μετάφραση ενημερώθηκε.

en: Strings translations
el_GR: Μεταφράσεις συμβολοσειρών

en: About Polylang
el_GR: Για το Polylang

en: The language was created, but the WordPress language file was not downloaded. Please install it manually.
el_GR: Η γλώσσα δημιουργήθηκε, αλλά η γλώσσα του WordPress δεν μεταφορτώθηκε. Παρακαλούμε εγκαταστήστε την χειροκίνητα.

en: Filters content by language
el_GR: Φιλτράρισμα περιεχομένου κατά γλώσσα

en: Show all languages
el_GR: Προβολή όλων των γλωσσών

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Widget text
el_GR: Κείμενο μικροεφαρμογής

en: Widget title
el_GR: Τίτλος μικροεφαρμογής

en: Language switcher
el_GR: Διακόπτης γλώσσας

en: The language must have a name
el_GR: Η γλώσσα πρέπει να έχει ένα όνομα

en: The language code must be unique
el_GR: Ο κωδικός γλώσσας πρέπει να είναι μοναδικός

en: The language code contains invalid characters
el_GR: Ο κωδικός γλώσσα περιλαμβάνει μη έγκυρους χαρακτήρες

en: Enter a valid WordPress locale
el_GR: Εισάγετε μια έγκυρη τοπικότητα WordPress

en: Language updated.
el_GR: Η γλώσσα ενημερώθηκε.

en: Language deleted.
el_GR: Η γλώσσα διαγράφηκε.

en: Language added.
el_GR: Η γλώσσα προστέθηκε.

en: Impossible to add the language.
el_GR: Αδύνατο να προσθέσετε την γλώσσα.

en: All languages
el_GR: Όλες οι γλώσσες

en: The widget is displayed for:
el_GR: Η μικροεφαρμογή προβάλεται για:

en: None
el_GR: Κανένα

en: Sets the language
el_GR: Ορίζει την γλώσσα

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: (no parent)
el_GR: (χωρίς γονέα)

en: Languages
el_GR: Γλώσσες

en: Language
el_GR: Γλώσσα

en: &mdash; No Change &mdash;
el_GR: &mdash; χωρίς αλλαγή &mdash;
