Pek çok firma ürünlerini satabilmek için iyi bir web sitesine sahip olmak ister ve e-ticaret sitesi fiyatları konusunu araştırır. Bu yazımızda sizlere e-ticaret sitesi ve fiyatları hakkında bilgilendirmeler yapacağız.

E-ticaret, internet üzerinde kişi ve kuruluşların ekonomik işlemlerini yapmaları işine verilen isimdir.

E-Ticaret Sitesi Nedir?

E-ticaret sitesi, firmaların ürünlerini 7/24 satmak için kurdukları, müşterileri ile online iletişimde oldukları, web siteleridir. Online olarak ürünlerini kargo bilgileri ile beraber bir katalog oluşturarak listelerler. Ürünler fiyat bilgisi, özellikleri ve fotoğrafları ile beraber sunulurlar.

E-ticaret siteleri normal web sitelerinden farklı olarak ödeme ve kargo işlemlerinin de yapıldıkları alış veriş siteleridir. Üst düzey güvenlik ve ödeme yöntemleri sayesinde tüm kişisel bilgilerinizin koruma altında olduğu özel yapıdaki sitelere verilen isimdir.

E-Ticaret Siteleri Nasıl Yapılır?

E-ticaret siteleri wordpress, joomla gibi yazılımların yanı sıra özel kodlanan siteler ile de yapılabilmektedir. E-ticaret siteleri fiyatları normal web sitelerinden yapısı gereği daha fazla bütçe gerektiren sitelerdir. Dolayısı ile alt yapısının gücü gereği daha fazla emek ve zaman gerektirmesi bu durumu doğurur.

Eticaret sitesi yapan firmalar öncelikle müşterilerinin taleplerini ve ihtiyaçlarını analiz ederler. Ardından gereksinimlere göre bir site, tema ve alt yapı hazırlığı yapılır. Tüm bunların ardından site SSL güvenliği ile daha güvenilir hale getirilir. Son olarak satılacak ürünlerin görselleri, bilgileri, ödeme yöntemi sistemlerinin entegresi ve üyelik sistemi gibi işlemleri tamamlanarak müşterilere temsil edilir.

Tüm bu işlemlerin içerisinde üyelerin bilgilerinin güvenliğinin sağlanması için gereken tüm tedbirler alınarak güvenli alışverişin yapılması sağlanır.

E-Ticaret Sitesi Fiyatları

E-ticaret sitesi fiyatları, müşterilerin talep ve isteklerine göre farklılaşabilen süreçlerdir. Örneğin toplam ürün sayısı, sisteme eklenecek ödeme yöntemi şekilleri, ortalama müşteri trafiği gibi pek çok argüman sitenizin yapımı için oluşacak fiyatları doğrudan etkilemektedir. BirTık Tasarım olarak paketlerimizin yanı sıra sizlerin özel isteklerine bağlı olarak farklı paketler ve genişletilmiş esnek seçenekler ile sizlere hizmet sunmaktayız.

E-ticaret sitelerinin temel ihtiyaçlarından biri olan sade tasarım, müşteri deneyimini artıracak seçenekler ve SEO hizmeti ile sizlere kaliteli hizmetler sunmaktayız. Her paketimizde 1 aylık temel seo paketi de sizlere hediye olarak sunuluyor. Bu sayede sitenizin müşterilere daha çabuk ulaşması için gereken temel işlemler de yapılmaktadır.

Hemen bir e-ticaret sitesi fiyatları bilgisi almak ve kaliteli, profesyonel bir site edinmek için bizimle iletişime geçin ve uygun fiyatlarımız ile memnun müşterilermizin arasına girin.