Google Benim İşletmem Nedir?

Google My Business kelimesi Türkçe’ye “Benim İşletmem” olarak dönüştürülmektedir. Google sayfasının işletme sahiplerine özel olarak sunmakta olduğu Google benim işletmem kayıt sistemi, işletmenizin ve e-ticaret sitenizin web sayfası üzerinden görünürlüğünü arttırarak ön plana taşımaktadır. Genel olarak küçük çaplı işletmeler için büyük önem taşımakta olan bu özellik işletmenin başka insanlar tarafından kolay bir şekilde bulunabilmesi açısından fayda sağlamaktadır. Google benim işletmem ile yerel işletmeler herhangi bir ekstra bütçe ayırmadan arama sonuçlarında görüntülenebilmektedir. Google Benim İşletmem uygulaması işletmelere tamamen ücretsiz olarak bulunabilme özelliği sunmaktadır. İşletmenizin reklamına katkı sağlayacak olan bu özellik ile günümüzde aktif olarak kullanılan internet üzerinden çok daha kişi tarafından görüntülenerek yaygınlaşabilirsiniz.

Neden Google Benim İşletmem Hesabı Açmalısınız?

Günümüzde teknolojinin hızlı bir şekilde ilerleme sağlaması ile birlikte artık pek çok kişi internet üzerinden araştırma yapmakta ve pek çok işlemi internet sitesi üzerinden gerçekleştirmektedir. Google Benim İşletmem özelliği ile kullanıcılar Google’da yapmış oldukları aramalarda işletmeyi kolay bir şekilde görüntüleyebilmektedir. Bu da işletme açısından daha çok kişi tarafından tanınma sağlayarak bir nevi reklam yerine geçer. Bunun yanı sıra Google Benim İşletmem özelliği ile işletmenizin Google Haritalar üzerinde de yer almasını sağlayabilirsiniz. Google Benim İşletmem özelliği ile google kullanıcılarının işletmeniz hakkında yorum yapmasını sağlayabilir, yorumlara yanıt verebilir, işletmenizin bilgi ve resimlerini paylaşabilir, tanıtım ve reklam ürünleri ile kullanıcıların daha fazla ilgisini çekerek işletmenizin pek çok kişi tarafından tanınarak yaygınlaşmasını sağlayabilirsiniz. Google Benim İşletmem üzerinden yapılan yorumlar silinemez.

Google Benim İşletmem Hizmetinin E-Ticaretteki Yeri Nedir?

Günümüzde pek çok kişi konum özelliği ile yerel işletmeleri aramak için  Google arama motorunu tercih etmektedir. Google My Business ile e-ticaret sayfanızın daha yaygın bir şekilde görüntülenerek müşteri potansiyelinin artmasına katkı sağlayacaktır.

Satış odaklı işletmelerin daha çok ön plana çıkmasını sağlamakta olan Google’ın bu ücretsiz hizmeti, sektöre özgü aramalarda satış oranlarının yükselmesine ve hiçbir ekstra reklam gideri ödemeden işletmenizin tanıtımını yapmanıza olanak sunmaktadır. Google Benim İşletmem ile işletmenizin adres ve iletişim bilgilerinin yanı sıra aynı zamanda işletmeniz hakkında pek çok bilgiyi ve görseli de sunabilirsiniz.

Google Benim İşletmem Kayıt Olma ve Doğrulama

Google Benim İşletmem özelliğine kayıt olabilmek için öncelikle Google Benim İşletmem (Google My Business) üzerinden gmail hesabınıza giriş sağlamanız gerekir. Sonrasında ise konum ekleme butonuna tıklayarak işletmenizin mevcut konumunu belirleyerek isim, adres, kategori ve web adresi bilgilerinizi detaylı ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemlerin ardından mail adresinize gelen doğrulama kodunu Google Benim İşletmem hesabınıza girmeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemlerin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından işletme profiliniz, Google Aramalar’da ve Haritalar kısmında aktif olarak gözükecektir.

Google Benim İşletmem Konum Ekleme

Google Benim İşletmem özelliğinden yararlanabilmek için işletmenizin adresini doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Google Benim İşletmem üzerinden konum eklemek için ilk olarak Google Benim İşletmem üzerinden hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Google Benim İşletmem üzerinden konum eklemek için “Bilgi” sekmesi üzerinden adres alanına tıklayın ve sonrasında adres girişinizi gerçekleştirerek “Uygula” butonuna basın.

İşletme Hesabı Performans Analizi

Google Benim İşletmem özelliği ile işletmenizin performans analizini de kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Hesabınızda oturum açarak “Analizler” bölmesi üzerinden işletmenizin kaç kişi tarafından görüntülendiğini kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz. Google Benim İşletmem performans analizi ile sizlere pek çok avantaj sağlamaktadır.

Profesyonel destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz…