Pazaryeri Nedir? Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

E-ticarete karşı olan ilgi günden güne artış göstermeye başladıkça, Pazaryeri Entegrasyonu çok daha ön plana çıkmaya başladı. İnternet sitesi üzerinden alıcıların ve satıcıların bir araya gelmiş olduğu web sitesi pazaryeri olarak isimlendirilmektedir. İnternet sitesi üzerinden satışa sunulmakta olan ürünler ile insanlar aramış olduğu ürün ya da hizmete çok daha hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde erişim sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra sanal ortam üzerinden satışa sunulmakta olan ürünlerde çok daha fazla çeşit ve çok daha uygun fiyatların bulunuyor olması alıcılar için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Firmalar internet sitesi üzerinden farklı alanlarda ürünleri satışa sunabilmektedir. Pazaryeri Entegrasyonu birbirinden farklı olan bu pazaryerleri arasında iletişimi kurar. Ayrıca veri alışverişi yapan yazılımların sunmuş olduğu hizmet olarak da bilinmektedir.

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Bünyesinde yüklü oranda iş potansiyeli yer almakta olan e-ticaret firmaları beraberinde bir iş yüküne de sahip olması ile bilinmektedir. Bu gibi durumlarda devreye giren pazaryeri entegrasyon yazılımı satıcı firmalara destek sağlar. Düşük bütçeli işletmeler genel olarak satışlarında pazaryeri entegrasyonu desteği almayı tercih etmektedir. Firmalar, üreterek satışa sunmak istedikleri ürün ve hizmetleri çeşitli e-ticaret platformları üzerinden kullanıcılara ulaştırmayı hedefler. Her e-ticaret sitesinin ürün yükleme platformu farklıdır. Firmaların ürün stoklarının durumunu takip edebilmesi ve sürekli satış stoğunu kolayca kontrol altına alabilmesi pazaryeri entegrasyonuna bağlıdır.

Her farklı e-ticaret sitesinde online olarak gerçekleştirilen satışların kontrolü bu şekilde yapılmaktadır. E-ticaret sitelerinde yaptıkları satış ile mağaza stoğunu eşitleme işlemi firmalar için hem zor hem de büyük bir zaman alıcı işlemdir. Pazaryeri entegrasyonu firmalara bu konuda büyük oranda fayda sağlamaktadır.

Günden güne hızlı bir şekilde gelişim sağlayan teknoloji ile birlikte bu iletişimin kişilerce yapılmasına gerek kalmadan, geliştirilen yazılımlar ile gerçekleştirilmesi yapılan satış işlemlerin çok daha kolay, çok daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapılmasına büyük oranda katkı sağlamaktadır.

Örneğin;

● Gittigidiyor,

● Evidea,

● n11,

● Hepsiburada gibi en çok bilinen ve kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören pazaryerlerinde satış yapan firmalar, her bir pazaryerindeki ürünlerin siparişi, satışı, kargolama süreci ve fatura bilgileri gibi tüm verinin birbirleri arasında rahatlıkla ve sorunsuz bir şekilde aktarılmasını sağlar.

Pazaryeri Niye Tercih Edilmelidir?

Dijital ortam üzerinde hizmet sunmak için pazaryerlerinde bir miktar komisyon ya da listeleme ücreti ödenerek mağaza açılması satış yapan firmaların daha fazla kullanıcıya daha kolay ve daha hızlı bir şekilde ulaşması konusunda büyük fayda sağlamaktadır. Hedef kitle içerisinde yer almakta olan kişiler pazaryerlerine giriş sağlayarak burada hizmet veren firmanın ürünlerine kolay bir şekilde erişim sağlayabilmektedir.

Pazaryerinde satış yapmak yerine kendi web siteniz üzerinden de satış sağlayabilirsiniz. Ancak pek çok kullanıcı tarafından bilinen ünlü pazaryerleri markanızı duyurmanız ve daha fazla hedef kitleye ulaşmanız açısından büyük fayda sağlamaktadır. Bunun nedeni ise tüketicilerin çoğu pazaryeri niteliğinde olan platformlarda gezinerek farklı mağazaların ürünlerini birbirleriyle karşılaştırmayı tercih etmektedir. Büyük bir marka haline gelen ve pek çok kişinin tercihi olan pazaryerleri kullanıcı haklarını koruma altında tutarak online alışverişin güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Pazaryeri Entegrasyonu Avantajları

Firmaların pazaryerlerinin sunmuş olduğu avantajlardan faydalanarak mağaza açmaları, buralarda ürünlerini tanıtma ve reklam yapma konusunda firmalara büyük fayda sağlamaktadır.

Pazaryeri Entegrasyonu ile firmaların online ürün satışlarındaki pek çok aşama kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Bunlardan bazıları;

● Fatura kesme işlemleri,

● Kargo fişi yazdırma işlemleri,

● Stok takibini süzenli olarak yapma,

● Sipariş aşamaları ve ödeme alma gibi işlemlerdir.

Profesyonel destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz…