SEO nedir?

SEO, “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelmektedir. SEO olarak tanımlanan  ücretsiz organik arama motoru trafiği, web sitenize alınan sonuçların kalitesi ve miktarı uygulama trendini artırmaya yardımcı olur .

SEO, Türkçe açılımıyla Arama Motoru Optimizasyonu, web sitelerinin arama motorlarında daha etkin performans sergilemesi için yapılan tüm çalışmaları kapsayan genel bir isimdir.

SEO Nasıl Çalışır?

Dizini, o sırada tam olarak aradığınızı bulmanıza yardımcı olmak için bir kütüphanecinin bir kitap veya bir web sayfası açabileceği dev bir arşiv olarak ele alın.

Ücretli arama reklamlarından farklı olarak, daha yüksek organik arama sıralamaları elde etmek için arama motorlarına ödeme yapamazsınız, bu da SEO uzmanlarının işe girmesi gerektiği anlamına gelir. Örneğin, içerik kalitesi ve anahtar kelime araştırması, içerik optimizasyonunun temel faktörleridir ve taranabilirlik ve hız, önemli site mimarisi faktörleridir.

SEO’nun Faydaları

Arama kullanıcıları web’de gezinmek birincil yollarından biridir çünkü arama motoru optimizasyonu online pazarlama önemli bir parçasıdır. 2014 yılında, en fazla 2.5 trilyon arama, Google, Bing, Yahoo, Baidu ve Yandex gibi arama motorlarında dünya çapında gerçekleştirildi.

Arama sonuçları bir listede sıralanır. Bir site bu listede ne kadar üst sıralarda yer alırsa, site o kadar fazla trafik alma eğilimindedir.  Bu nedenle, arama motoru sıralamasında hatta küçük bir iyileşme trafik ve potansiyel iş alma bir web sitesi neden olabilir.

Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Çalışır?

Google gibi arama motorları, herhangi bir sorgu için hangi sayfaların görüntüleneceğini belirlemek için bir algoritma veya bir dizi kural kullanır. Bu algoritmalar son derece karmaşık olacak şekilde geliştirilmiştir ve sprinkler, sıralamayı belirlemek için yüzlerce hatta binlerce farklı sıralama faktörünü hesaba katar. Bununla birlikte, bir sitenin arama motorları için kalitesi ve nasıl olup olmadığını belirlemek için değerlendirilmesi gereken üç temel ölçüm olup olmadığının değerlendirilmesi gerekir.

SEO Neden Yapılmalıdır?

Bu sonuçları manipüle etme yeteneğini olabildiğince azaltır, böylece her arama için görünen siteler orada olmayı hak ettikleri için orada olurlar. Sıkı çalışma ve ziyaretçilere hitap eden bir web sitesi, yüksek arama motoru sıralamaları ile ilişkilidir, bu nedenle siteniz bu kriterleri karşılıyorsa, sonuçlarda görünme şansınız daha yüksektir.

 Kullanıcılar arama motorlarına güvenir ve arama motoru sıralamasında en üst sıralarda yer almak, arama yapanlara sitenizin güvenilir bir kaynak olduğunu gösterir. SEO önemlidir çünkü arama motoru kullanıcılarının çoğunluğunun (p’den fazla – aşağıdaki tabloya bakın) arama motoru sonuç sayfalarında (SERPS) ilk 5 tıklamadan birine önerileri daha olasıdır. Müşterileri ve ziyaretçileri web sitenize veya çevrimiçi mağazanıza çekmek için bundan yararlanmak, web sitenizin en üst sıralarından birinde görünmelidir. Etkili bir web sitesi düzgün çalışması için SEO esastır.

Anahtar Kelimeler SEO İçin Neden Önemlidir?

Anahtar kelimeler SEO stratejiniz için çok önemlidir. Bu nedenle, analitik bir yaklaşım kullanmalısınız. Sayfanızı yüzlerce farklı terim için optimize edemezsiniz. Bu yüzden çok özel sorgular seçmeli ve karar vermemiz gerekenleri optimize etmelisiniz.

AKH, hangi anahtar kelimelerin en büyük potansiyele sahip olduğunu ve hangilerinin sitenize daha fazla hedeflenmiş trafik çekmek için daha fazla katkıda bulunacağını bulmanıza yardımcı olur.

AKH araştırması yaparken çoğumuz hedeflenecek anahtar kelimeyi aramıyoruz. Amaç, hazırlanan içeriği tanımlayan önemli anahtar kelimelere yer vermektir.

SEO, bu kelimeler için arama trafiğinde alakalı anahtar kelimeler ile arama motorlarında üst sıralarda yer alarak en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda, o kadar kolay arama motoru web sitelerinin tüm yönleri ile uyumlu ve bir web platformu sağlamayı amaçlamaktadır yaparak SEO çalışmalarına ziyaretçiler hızlı ulaşılacaktır.

Profesyonel destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

seo nedir

Seo nedir sorusuna cevap arayan pek çok kişi ve işletme bu konudaki hatalarından dönmek ve rakipleri ile mücadele etmek için sonuç arıyor. SEO yani arama motoru optimizasyonu ile sitenizin işlevselliği ve teknik açıdan arama motorlarının istediği seviyede olması ile beraber sitenizin değerine değer katan bir süreçtir.

Aramam motorları web sitelerinin kendi algoritmalarına uygun bir biçimde varlığını sürdürmelerini isterler. Bu kurallar ave sisteme uyan siteler arama motorları tarafından ödüllendirilir. Ödüllendirilen siteler üst sıralarda yer alarak daha çok kitle ve müşteriye ulaşabilirler.

SEO Nedir Neden İhtiyaç Duyulur?

Seo arama motorlarına uygun site yapısının oluşturulmasıdır. Arama motorları web sitelerinde bulunması gereken kuralları belirttikleri için açılan her sitenin bu kurallara uygun ilerlemesini isterler. Uygun ve güncel siteler her zaman ödüllendirilerek arama sonuçlarında üstlerde kendilerine yer bulurlar. Bunun yanı sıra pek çok madde de kuralların içindedir.

SEO hizmetine ihtiyaç bu noktada devreye giriyor. SEO Danışmanlığı hizmeti ile sizlerin sitelerinin analizi, eksik ve hatalarını tespit ederek öncelikle bu çalışmaları yapıyor, ardından arama sonuçlarında hedef anahtar kelimeniz için yükseliş sağlıyoruz.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Seo çalışması öncelikle sitenin eksik ve hatalarının tespiti, bunların giderilmesi gibi işlemler ile başlar. Akabinde ise sitenin içeriklerinin güncel tutulması, backlink çalışmaları, imlemeler gibi pek çok farklı argüman ile sitenin üst sıralara doğru ivmelenmesi sağlanır.

BirTık Tasarım olarak sizler için en kaliteli seo danışmanlığ hizmetini veriyoruz. Sektörünüze uygun içerikler ile zenginleştirilmiş bir web sitesine arama motorlarında iyi bir yer ile sahip olmak için hemen iletişime geçin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *