seo nedir

Seo nedir sorusuna cevap arayan pek çok kişi ve işletme bu konudaki hatalarından dönmek ve rakipleri ile mücadele etmek için sonuç arıyor. SEO yani arama motoru optimizasyonu ile sitenizin işlevselliği ve teknik açıdan arama motorlarının istediği seviyede olması ile beraber sitenizin değerine değer katan bir süreçtir.

Aramam motorları web sitelerinin kendi algoritmalarına uygun bir biçimde varlığını sürdürmelerini isterler. Bu kurallar ave sisteme uyan siteler arama motorları tarafından ödüllendirilir. Ödüllendirilen siteler üst sıralarda yer alarak daha çok kitle ve müşteriye ulaşabilirler.

SEO Nedir Neden İhtiyaç Duyulur?

Seo arama motorlarına uygun site yapısının oluşturulmasıdır. Arama motorları web sitelerinde bulunması gereken kuralları belirttikleri için açılan her sitenin bu kurallara uygun ilerlemesini isterler. Uygun ve güncel siteler her zaman ödüllendirilerek arama sonuçlarında üstlerde kendilerine yer bulurlar. Bunun yanı sıra pek çok madde de kuralların içindedir.

SEO hizmetine ihtiyaç bu noktada devreye giriyor. SEO Danışmanlığı hizmeti ile sizlerin sitelerinin analizi, eksik ve hatalarını tespit ederek öncelikle bu çalışmaları yapıyor, ardından arama sonuçlarında hedef anahtar kelimeniz için yükseliş sağlıyoruz.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Seo çalışması öncelikle sitenin eksik ve hatalarının tespiti, bunların giderilmesi gibi işlemler ile başlar. Akabinde ise sitenin içeriklerinin güncel tutulması, backlink çalışmaları, imlemeler gibi pek çok farklı argüman ile sitenin üst sıralara doğru ivmelenmesi sağlanır.

BirTık Tasarım olarak sizler için en kaliteli seo danışmanlığ hizmetini veriyoruz. Sektörünüze uygun içerikler ile zenginleştirilmiş bir web sitesine arama motorlarında iyi bir yer ile sahip olmak için hemen iletişime geçin.